تلاش وزارت خارجه برای خارج کردن دانشجویان و شهروندان ایرانی از «ووهان»

تلاش وزارت خارجه برای خارج کردن دانشجویان و شهروندان ایرانی از «ووهان»
تلاش وزارت خارجه برای خارج کردن دانشجویان و شهروندان ایرانی از «ووهان» - Ministry of foreign affairs attempts to expel Iranian citizens from Wuhan تلاش وزارت خارجه برای خارج کردن دانشجویان و شهروندان ایرانی از «ووهان» - Ministry of foreign affairs attempts to expel Iranian citizens from Wuhan

به گزارش آسمونی : سید عباس موسوی عصر روز پنچ شنبه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت هممیهنان مقیم در شهر «ووهان چین» اظهار کرد :همانگونه که در توضیحات قبلی اشاره شد، وزارت امور خارجه با مشاهده اولین اخبار از انتشار ویروس کرونا، تلاش شبانه روزی برای مدیریت ابعاد مختلف موضوع و کمک به هموطنان مقیم مناطق آلوده در چین را آغاز کرد.

این دیپلمات کشور مان افزود: مکاتبه و هماهنگی های مستمری با نهادهای داخلی برای پیش بینی مراقبت های بهداشتی انجام شده و سفارت کشورمان در چین نیز تدابیر لازم را اتخاذ و در مواردی هم با مشورت تشکل های ایرانیان مقیم اقداماتی انجام شده و یا در حال پیگیری و انجام است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه گفت : در شهر ووهان که کانون انتشار ویروس است، سفارت کشورمان از اولین ساعات، ارتباط مستمری با دانشجویان ایرانی برقرار کرده است. اولین هدف، خارج کردن دانشجویان و هموطنان عزیز مقیم از این شهر بوده که راه‌کارهای مختلف زمینی و سپس هوایی پیگیری شده لیکن عملیاتی شدن آن مستلزم موافقت دولت چین بر اساس مقررات بهداشتی و بین المللی برای پیشگیری از انتشار این ویروس در سایر کشورها است که لازم است با رعایت شرایط گفته شده انجام شود.

موسوی اضافه کرد: رایزنی مستمر با مقامات چینی در این زمینه ادامه داشته و به موازات آن علیرغم مشکلات ناشی از فاصله 1200 کیلومتری و مقررات شدید قرنطینه در محل، سفارت جمهوری اسلامی ایران بسته های مواد غذایی و بهداشتی برای همه دانشجویان مقیم این شهر ارسال کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان با بیان اینکه این موضوع با اولویت بالا از سوی وزارت امور خارجه در حال پیگیری و اقدام است، اعلام کرد به منظور پاسخگویی به خانواده‌های هم‌میهنان مقیم چین اداره دانشجویی وزارت امور خارجه با شماره های زیر آماده پاسخگویی به تماس‌های تلفنی خواهد بود:

00982161153205 00989128049134

ثبت نظر درباره «تلاش وزارت خارجه برای خارج کردن دانشجویان و شهروندان ایرانی از «ووهان»»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید