وزیر ورزش : ظرف چند روز آینده تکلیف سرمربی تیم ملی فوتبال مشخص خواهد شد

وزیر ورزش : ظرف چند روز آینده تکلیف سرمربی تیم ملی فوتبال مشخص خواهد شد
ظرف چند روز آینده تکلیف سرمربی تیم ملی فوتبال مشخص خواهد شد - In the next few days, the head coach of the national football team will be determined ظرف چند روز آینده تکلیف سرمربی تیم ملی فوتبال مشخص خواهد شد - In the next few days, the head coach of the national football team will be determined

به گزارش آسمونی : مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم تجدید میثاق جامعه ورزش با آرمان‌های امام خمینی (ره) درباره آخرین وضعیت انتخاب سرمربی تیم ملی فوتبال اظهار داشت: همکاران ما به شدت روی گزینه‌های متعدد و مورد نظر مشغول به بررسی هستند و فکر می‌کنم ظرف چند روز آینده تکلیف سرمربی تیم ملی فوتبال مشخص خواهد شد.

او درباره اینکه آیا سرمربی تیم ملی ایرانی است یا خارجی خواهد بود بیان داشت: ابتدا اجازه دهید گزینه‌های مورد نظر بررسی شود تا بعد از آن راجع به این مسئله صحبت خواهیم کرد.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص فشار‌های بین المللی که روی کشورمان به خصوص در فوتبال به وجود آمده گفت: امروزه فشار دشمنان ما فقط مربوط به مسائل بانکی، نفتی و یا پولی نمی‌شود، بلکه آمریکایی‌ها به همراه تمام متحدانش که در منطقه حضور دارند با تمام توان به صحنه آمده اند تا در عرصه‌های مختلف چه فرهنگ و هنر و چه ورزش به کشورمان فشار وارد کنند. این فشار‌ها در عرصه‌های علمی و گردشگری هم دیده می‌شود.

سلطانی فر افزود: تمام تلاش ما در وزارت ورزش و جوانان این است که از طریق فعال کردن دیپلماسی‌های ورزشی و ملاقات با رؤسای فدراسیون‌های جهانی از جمله ریاست کمیته بین المللی المپیک، روسای فدراسیون‌های بین المللی ورزشی و تعاملی که با کنفدراسیون‌های آسیایی داریم، بتوانیم تا حدودی  این فشار‌ها را کم کنیم. در هر صورت تهدید‌ها خیلی جدی و گسترده است و ما باید با وحدت و انسجام مراقبت کرده تا مشکلی برای کشورمان به وجود نیاید. 20 روز پیش به همراه صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در IOC بودیم و در آن جا ملاقات‌های بسیار خوبی با توماس باخ رئیس فدراسیون جهانی داشتیم. همچنین مشکلات خودمان را با رئیس فدراسیون جهانی در میان گذاشتیم تا خطری ما را در مسابقات آینده و به خصوص المپیک تهدید نکند.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: تهدیدات اخیر هم که باعث شد کنفدراسیون فوتبال آسیا امتیاز میزبانی بازی های پلی آف لیگ قهرمانان آسیا را از ما بگیرد. به هر حال با تلاش و انسجامی که در ورزش ما وجود دارد و همچنین خواست مردم کشورمان هم این بود که جلوی این زیاده خواهی‌های برخی از روسای فدراسیون‌های آسیایی بایستیم و ما هم در مقابل آن‌ها ایستادگی کردیم. در نهایت با توافقی که صورت گرفت موفق شدیم امتیاز میزبانی را که حقمان بود بدون هیچ قید و شرطی از کنفدراسیون فوتبال آسیا پس بگیریم. همچنین قرار شد تنها 2 نماینده کشورمان که در پلی آف حضور دارند بازی خود را در کشور سوم برگزار کنند که خوشبختانه هر 2 نمانیده کشورمان علی رغم اینکه باید میزبان می‌بودند، توانستند در برابر حریفان خود به پیروزی دست پیدا کنند و با این برتری ثابت کردند که فوتبال ایران فراتر از آسیا است.

ثبت نظر درباره «وزیر ورزش : ظرف چند روز آینده تکلیف سرمربی تیم ملی فوتبال مشخص خواهد شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید