بیوگرافی آریا جسورو هاسگاوا

بیوگرافی آریا جسورو هاسگاوا
نام ونام خانوادگی :  آریا جسورو هاسگاوا - Aria Jasuru Hasegawa 

تاریخ تولد: 1988 / October 29

محل تولد:  سوروگاشیما، سایتاما - ژاپن - Tsurugashima, Saitama, Japan 

ملیت/تابعیت : ژاپن - پدر ایرانی و مادر ژاپنی

قد: 186

موقعیت بازی: هافبک - Midfielder 

تیم جوانان:

Sakado Diplomats  ژاپن
Yokohama F. Marinos Youth  ژاپن

تیم بزرگسالان:

Yokohama F. Marinos  ژاپن

تیم ملی:

ژاپن - زیر 20 سال

 آریا جسورو هاسگاوا زمانی که عضو تیم زیر 20 سال ژاپن بود خودش رو برای جام جهانی زیر 20 سال کانادا آماده می کرد که بدشانسی آورد و مصدوم شد.او می توانست  برای تیم بزرگسال ژاپن یا ایران بازی کند، البته این امر بستگی به این دارد که کدام تیم از او زودتر دعوت کند و آریا هم این دعوت رو بپذیرد.

محمد شمس يكي از ايرانيان مهاجر به ژاپن بود كه به فوتبال علاقه زيادي داشت او در ژاپن با كوروايش گاوا آشنا شد و با او ازدواج كرد و صاحب فرزندي شد كه حالا آريا هاسگاوا (با نام كامل آريا جسوروها سگاوا شمس) ناميده مي‌شود. آريا متولد 29 اكتبر 1988 در شهر كاوازكي در ژاپن است او با خانواده‌اش تا هفت سالگي را در اين شهر گذراند اما بعد به شهر داعي در كاواناگا مهاجرت كردند و آريا در مدرسه سوروگاشيما و بعد مدرسه متوسطه مانيزو درس خواند. در دوران تحصيل در كالج يوكوهاماسوبي بود كه آريا به عنوان يك هافبك تكنيكي و خلاق چهره شد و به عضويت تيم منتخب مدارس ايالت كاواناگا درآمد و سپس يكي از بازيكنان برتر مسابقات قهرماني مدارس ژاپن شد. درخشش او در اين مسابقات باعث شد كه وي به تيم ملي نوجوانان ژاپن دعوت شود اما به دليل مصدوميت او نتوانست براي اين تيم بازي كند.

وی هم‌اکنون در تیم فوتبال اف‌سی توکیو در جی‌لیگ بازی می‌کند.
 در بین سال‌های 2006 تا 2010 عضو تیم زیر 20 سال ژاپن (تیم ملی جوانان ژاپن) بوده است و سه بازی انجام و یک گل به ثمر رسانده است. وی به دلیل مصدومیت موفق به حضور در جام جهانی جوانان سال 2007 در کانادا نشد.
کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران، در نشست خبری خود در 24 آذر ماه سال 1392 اعلام کرد که آریا را زیر نظر گرفته و ممکن است او را به تیم ملی دعوت‌کند.

افتخارات

بازیکن ماه جی‌لیگ : سپتامبر 2013

ثبت نظر درباره «بیوگرافی آریا جسورو هاسگاوا»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید