وزیر راه و شهرسازی : جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران خوانده می‌شود

  • آسمونی
  • اخبار سیاسی
  • وزیر راه و شهرسازی : جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران خوانده می‌شود
وزیر راه و شهرسازی : جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران خوانده می‌شود
جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران خوانده می‌شود - Flight recorder of the Ukrainian aircraft is read in Iran جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران خوانده می‌شود - Flight recorder of the Ukrainian aircraft is read in Iran

به گزارش آسمونی : محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره سفر اخیر خود به اوکراین اظهار کرد: در این سفر من حامل پیام تسلیت رئیس جمهور کشورمان به دولت و ملت اوکراین بودم و با رئیس جمهور، بخشی از کابینه، وزیر خارجه و حمل و نقل اوکراین دیدار داشتم و آنها هم از همراهی ایران تشکر کردند.

او بیان کرد: در این سفر تاکید شد که روند بررسی سانحه به صورت مشارکتی و طبق دسیپلین مربوط به سوانح انجام شود و نتایج نهایی آن اطلاع رسانی شود. این سفر بسیار سفر موثری بود این سانحه هم در دست بررسی دقیق است و نتایج آن اعلام می‌شود.

اسلامی در پاسخ به این پرسش که چه کسی مسئول بررسی جعبه سیاه هواپیما است، اظهار کرد: جعبه سیاه جزو لایفنک اجزای بررسی سانحه است و سانحه هم در ایران رخ داده و مسئول بررسی سانحه سازمان هواپیمایی کشوری است و این کار در دست بررسی است و آماده سازی سخت افزار و نرم افزار آن در حال انجام است.

او گفت: یک هیئت بررسی سانحه برای بازبینی مدارک هواپیما به اوکراین سفر کرده است، بعد از بازگشت این هیئت تیم مشترکی با اوکراین و تمام اعضایی که طبق قوانین باید در بررسی سانحه شرکت کنند تشکیل می‌شود. سازمان هواپیمایی ایران بعد از سانحه هم با شرکت بوئینگ و هم اوکراین تماس گرفته و آنها نیز برای همکاری اعلام آمادگی کرده و نمایندگان خود را فرستادند و طبق دسیپلیین کار در حال انجام است.

وزیر راه و شهرسازی در پایان تأکید کرد: اگر این تیم بررسی سانحه در بازگشایی و پردازش اطلاعات به مشکل بخورند ممکن است خودش تصمیم بگیرد چگونه از سایر کسانی که امکانات دارند کمک بگیرد.

ثبت نظر درباره «وزیر راه و شهرسازی : جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران خوانده می‌شود»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید