کیمیا علیزاده با پرچم آلمان در المپیک بازی می‌کند

کیمیا علیزاده با پرچم آلمان در المپیک بازی می‌کند
کیمیا علیزاده با پرچم آلمان در المپیک بازی می‌کند - Kimia Alizadeh plays with the German flag at Olympics کیمیا علیزاده با پرچم آلمان در المپیک بازی می‌کند - Kimia Alizadeh plays with the German flag at Olympics

به گزارش آسمونی : این قهرمان تکواندو که تنها مدال‌آور ورزش زنان ایران در المپیک‌هاست، حدود 40 روز پیش از ایران خارج شد تا تمرینات آماده‌سازی خود را در اروپا پیگیری کند.

به گفته هم‌تیمی‌های کیمیا علیزاده، این ورزشکار می‌خواهد آینده دوران قهرمانی‌اش را در آرامش، «به دور از تبعیض‌ها و استفاده ابزاری مقامات ورزشی از زنان مدال‌آور» پیگیری کند.

او پس از طرح انتقاداتی درباره تصمیمش برای بازی نکردن زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران در مطلبی نوشت: «من یکی از میلیون‌ها زن سرکوب شده در ایرانم که هر طور خواستند بازی‌ام دادند. هر کجا خواستند بردند. هر چه گفتند پوشیدم.

هر جمله‌ای دستور دادند تکرار کردم. هر زمان صلاح دیدند، مصادره‌ام کردند. مدال‌هایم را پای حجاب اجباری گذاشتند و به مدیریت و درایت خودشان نسبت دادند.» او تاکید کرده بود که چون نمی‌خواست «پای سفره ریاکاری، دروغ، بی عدالتی و چاپلوسی» بنشیند، آینده ورزشی خود را در خارج از ایران جستجو می‌کند.

نظرات 1


ثبت نظر درباره «کیمیا علیزاده با پرچم آلمان در المپیک بازی می‌کند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید