سفیر انگلیس مورد مواخذه قرار گرفت

سفیر انگلیس مورد مواخذه قرار گرفت
سفیر انگلیس مورد مواخذه قرار گرفت - The British ambassador was reprimanded سفیر انگلیس مورد مواخذه قرار گرفت - The British ambassador was reprimanded

به گزارش آسمونی : حسین علی حاجی دیلگانی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری گفت: درخواست ما از هیات رئیسه این است که از کمیسیون امنیت ملی بخواهد به موضوع حضور بی جهت سفیر انگلیس در برخی تجمعات که دخالت آشکار در امور ایران است رسیدگی کند.

وی افزود: از سفیر انگلیس می‌خواهیم درباره این حرکاتش پاسخ دهد و ایران را ترک کند قبل از این که ملت ایران آنها را بیرون کند.

عبدالرضا مصری رئیس جلسه در پاسخ به این تذکر گفت: خوشبختانه نیروهای عزیز ما ایشان را شناسایی کرده و مورد مواخذه قرار گرفته ؛ ان‌شاءالله از طریق مجاری رسمی موضوع رسیدگی می‌شود.

علیرضا سلیمی نماینده محلات در مجلس شورای اسلامی در تذکر دیگری ضمن قدردانی از مردم ایران در مراسم تشییع سردار سلیمانی و تسلیت به خاطر اتفاق غم انگیز سقوط هواپیمایی اوکراینی گفت: امروز سردار سلامی فرمانده سپاه در جلسه غیر علنی به ارائه توضحیاتی پرداخت و تاکید داشت که پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد و این که علت خطای انسانی بوده است.

وی افزود: عجیب این است که سفیر انگلیس در آشوب‌های کشور حضور داشته و دست را از پرده بیرون آورده؛ معلوم نیست سفارت انگلیس سفارتخانه است یا مرکز آشوب و سازماندهی ضد انقلاب؛ آنها دخالت آشکارشان را به جایی رساندند که سفیر انگلیس در میدان حاضر می‌شود. لازم است وزارت خارجه با این اقدام خلاف قواعد بین الملل برخورد لازم را انجام دهد.

بعد از ظهر روز گذشته (شنبه) تعدادی از دانشجویان دانشگاه امیر کبیر و مردم در ابراز همدردی با خانواده جان باختگان سقوط هواپیمایی مسافری بوئینگ 737 مقابل این دانشگاه تجمع کردند که بعد از آن خبرهایی درباره حضور سفیر انگلیس در این تجمع منتشر شد.

ثبت نظر درباره «سفیر انگلیس مورد مواخذه قرار گرفت»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید