فرانسه برای بررسی سقوط هواپیما اعلام آمادگی کرد

فرانسه برای بررسی سقوط هواپیما اعلام آمادگی کرد
فرانسه برای بررسی سقوط هواپیما اعلام آمادگی کرد - France announced readiness to investigate plane crash فرانسه برای بررسی سقوط هواپیما اعلام آمادگی کرد - France announced readiness to investigate plane crash

به گزارش آسمونی : بر اساس گزارش رویترز، فرانسه روز جمعه در خصوص همکاری و مشارکت برای بررسی و تحقیقات مربوط به سقوط هواپیمای مسافربری بوئینگ 737-800 ایرلاین اوکراین اینترنشنال اعلام آمادگی کرده است.

مطابق قوانین و مقررات بین المللی، از آنجایی که محل سقوط این هواپیمای اوکراینی حوالی تهران بوده است، ایران مسئولیت انجام تحقیقات و بررسی های مربوط به علل و نحوه حادثه را برعهده دارد.

اما با توجه به آنکه هواپیمای مذکور به ایرلاین اوکراین اینترنشنال تعلق داشته و ساخته شرکت بوئینگ آمریکا بوده است، ایالات متحده و اوکراین نیز در تحقیقات مربوطه همکاری و مشارکت خواهند داشت. همچنین فرانسه نیز در این امر دخیل خواهد بود؛ چراکه موتور این هواپیما در این کشور ساخته شده است.

دقایقی پیش خبر دیگری مبنی بر اعلام آمادگی آمریکا و پذیرش دعوت ایران از این کشور برای اعزام نماینده ویژه به منظور پیوستن به تیم تخصصی تحقیقات مربوط به سقوط مرگبار هواپیمای بوئینگ 737-800 منتشر شده بود.

صبح چهارشنبه بود که یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 اوکراین تنها دقایقی بعد از پرواز از فرودگاه امام خمینی (ره) در تهران سقوط کرد و تمامی 176 نفر مسافر و خدمه پروازی آن در این حادثه جان باختند. این هواپیما که متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال (Ukraine International)  بود، قرار بوده در ساعت  5:15 به مقصد پایتخت اوکراین پرواز کند که با تاخیر یک ساعته در ساعت 6:12 پرواز کرده است.

سقوط سحرگاهی هواپیمای 737-800 اوکراینی در تهران در حالی رخ داد که شرکت هواپیماسازی بوئینگ در شرایط وخیم و نابسامانی که برای آن تحت تاثیر سقوط دو فروند هواپیمای بوئینگ 737 مکس به وجود آمده است، به سر می برد.

ثبت نظر درباره «فرانسه برای بررسی سقوط هواپیما اعلام آمادگی کرد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید