پیکر شهید محمدرضا رحمانی خلبان میگ 29 ارتش تشییع شد

پیکر شهید محمدرضا رحمانی خلبان میگ 29 ارتش تشییع شد
پیکر شهید محمدرضا رحمانی خلبان میگ 29 ارتش تشییع شد - The body of martyr Mohammad Reza Rahmani was buried پیکر شهید محمدرضا رحمانی خلبان میگ 29 ارتش تشییع شد - The body of martyr Mohammad Reza Rahmani was buried

به گزارش آسمونی : مراسم تشییع پیکر سرهنگ شهید محمدرضا رحمانی خلبان میگ 29 ارتش، امروز با حضور اقشار مختلف مردم مسئولان ،همرزمان و خانواده اش در تبریز برگزار شد.

روز چهارشنبه چهارم دی، یک فروند جنگنده میگ 29 ارتش در حین انجام ماموریت در ارتفاعات سبلان دچار سانحه شد.

در این سانحه به دلیل شرایط بد جوی و با وجود اعزام تیم های مختلف جستجوگر از تکاوران و یگان های هوانیروز ارتش و سپاه، هلال احمر، کوهنوردان محلی و مردم منطقه، شناسایی محل سقوط جنگنده و یافتن اطلاعات از وضعیت خلبان به سختی انجام شد که سرانجام پس از دو روز، شهادت سرهنگ خلبان محمدرضا رحمانی محرز شد.

 این خلبان شجاع در سال 1373 به استخدام نیروی هوایی ارتش در آمد و دوره های مقدماتی و تکمیلی خلبانی خود را زیر نظر خلبانان خبره ارتش طی کرد.

او پس از پایان دوره خلبانی به عنوان خلبان جنگنده اف 5 در نیروی هوایی مشغول به انجام وظیفه در حراست از آسمان ایران اسلامی شد و پس از آن با طی دوره خلبانی هواپیمای میگ 29، خدمت صادقانه خود را با این جنگنده در پایگاه شهید فکوری تبریز ادامه داد.

سرهنگ خلبان شهید محمد رضا رحمانی، یکی از خلبانان زبده و باتجربه نیروی هوایی ارتش بود که با روحیه جهادی و با انجام صدها مرحله پرواز در ماموریت های مختلف کارنامه درخشانی از خود به یادگار گذاشته است.

ثبت نظر درباره «پیکر شهید محمدرضا رحمانی خلبان میگ 29 ارتش تشییع شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید