تحریم‌ها خود جنگ هستند نه جایگزین جنگ

تحریم‌ها خود جنگ هستند نه جایگزین جنگ
تحریم‌ها خود جنگ هستند نه جایگزین جنگ - Sanctions are war itself, not a substitute for war تحریم‌ها خود جنگ هستند نه جایگزین جنگ - Sanctions are war itself, not a substitute for war

به گزارش آسمونی : سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در پیامی توییتری نوشت: استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا در دوحه گفته است: تحریم جایگزین جنگ است! حقیقت این است: "تحریم" خود جنگ است؛ جنگ اقتصادی و بدتر از آن تروریسم اقتصادی است که غیر نظامیان بویژه کودکان و سالخوردگان و بیماران را ناجوانمردانه هدف قرار می دهد.

این واکنش موسوی در پی این مطرح می‌شود که منوچین در فروم دوحه به خبرنگار شبکه سی.ان.بی.سی گفته بود: دلیل این که ما این تحریم‌ها را به کار می‌بندیم این است که آن‌ها جایگزینی مهم برای درگیری‌های نظامی در جهان هستند. من باورم دارم که کارآمد بوده است. بنابراین، چه کره شمالی باشد، چه ایران یا جایی دیگر از جهان، ما این مسئولیت را بسیار جدی می‌گیریم.

دولت فعلی آمریکا در ماه مه 2018 با ناقص تلقی کردن توافق هسته‌ای که میان ایران و پنج قدرت جهانی دیگر امضا شده بود، به طور یک‌جانبه از آن خارج شد. با خروج آمریکا از توافق هسته‌ای، علاوه بر اعمال دوباره تحریم‌ های آمریکا بر کشورمان، تحریم‌های جدیدی نیز از سوی دولت آمریکا اعمال شده که مستقیما مردم را هدف گرفته‌اند.

ثبت نظر درباره «تحریم‌ها خود جنگ هستند نه جایگزین جنگ»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید