قربانیان فوران آتشفشان در نیوزیلند افزایش یافت

قربانیان فوران آتشفشان در نیوزیلند افزایش یافت
قربانیان فوران آتشفشان در نیوزیلند افزایش یافت - Victims of volcanic eruptions in New Zealand increased قربانیان فوران آتشفشان در نیوزیلند افزایش یافت - Victims of volcanic eruptions in New Zealand increased

به گزارش آسمونی : عملیات جست‌ و جوی زمینی اجساد دو قربانی این حادثه که هنوز مفقود باقی مانده‌اند، صبح امروز (یک‌شنبه) با شکست مواجه شد و با پررنگ شدن این فرضیه که اجساد این دو قربانی در آب افتاده است، غواصان عملیات جست‌وجو در دریا را آغاز کرده‌اند.

به گفته مقامات، تمامی نواحی تا نزدیکی اسکله مورد جست‌وجوی امدادگران قرار گفته و هیچ جسدی در این منطقه باقی نمانده است.

هنگام فوران آتشفشان 47 نفر در این جزیره که یک جاذبه گردشگری مشهور است، حضور داشته‌اند.

با جان باختن یکی از زخمی‌های این حادثه در بیمارستان اکنون شمار قربانیان فوران این آتشفشان به 18 نفر رسیده است. هنوز 26 زخمی دیگر از این حادثه در بیمارستان‌های نیوزیلند و استرالیا بستری هستند و از این شمار، 20 نفر در شرایط وخیم و بحرانی قرار دارند، از همین رو امکان افزایش شمار قربانیان هنوز هم وجود دارد.

دانشمندان در حال نظارت بر آتشفشان فعال جزیره "وایت" نیوزیلند هستند که فعال‌ترین آتشفشان این کشور محسوب شده و اعلام کرده‌اند از روز دوشنبه گذشته که فوران مرگبار رخ داد، هیچ فعالیت قابل توجهی وجود نداشته است اما این خطر با توجه به تایید جریان گرمای بالایی که در دهانه آتشفشان مشاهده شده، هم‌چنان وجود دارد.

بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، مشاهدات هوایی صبح امروز (یک‌شنبه) حاکی از انتشار گازهای آتشفشانی با سرعت بالا و دمای بسیار بالای بیش از 200 سانتی‌گرادی از دهانه فعال این کوه آتشفشانی بوده است.

ثبت نظر درباره «قربانیان فوران آتشفشان در نیوزیلند افزایش یافت»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید