آموزش تعمير مبل در منزل

آموزش تعمير مبل در منزل
امروزه تعمیرات مبل به دلیل بالارفتن قیمت خرید مبل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و خیلی از افراد نیز به دنبال آموزش تعمیر مبل در منزل هستند تا بدون پرداخت هزینه زیاد مبل خود را تعمیر کنند. اگر هدف شما از این مقاله آموزش تعمیر مبل در منزل نمی باشد و می خواهید اطلاعات در خصوص تعمیر مبلمان خود کسب کنید روی لینک بالا کلیک کنید در غیر این صورت تا ادامه مقاله با ما همراه باشید. در بسیاری از خانه ها مبل های پیدا میشود که دیگر قابل استفاده نیستند اما به دلیل هزینه های بالایی که خریدن مبل دارد قادر به تعویض آن نیستند اما دیگر نیاز نیست که مبل های جدید خریداری کنید بلکه می توانید با کمی تغییرات از مبل های خودتان دوباره برای مدت زمان بیشتری استفاده کنید. در سطح شهر شرکت های زیادی دایر شده اند که کار تعمیر مبل را انجام می دهند حتی در برخی از آنها نیازی به بردن مبل به شرکت نیست یعنی تعمیرات مبل در منزل انجام می شود. تعمیر مبل را حتی شما هم می توانید انجام دهید اما به شرطی که تعمیرات فقط در حد تعمیر رویه مبل باشد در غیر اینصورت کار تخصصی خواهد شد و باید توسط یک فرد متخصص انجام شود.     شرکت مبل شانا با ارائه خدمات تعمیرات و رویه کوبی مبل آماده خدمت رسانی در زمینه صفر تا صد تعمیرات مبل است. پس اول از هرکاری باید مشکل اصلی مبل تان را پیدا کنید سپس اقدام به تعمیر آن کنید. اگر مشکل آن در اسکلت مبل باشد و شکستگی داشته باشد کار را به به شرکت های تعمیرات مبل بسپارید. دقت کنید که تعمیرات مبل با توجه به نوع مبل راهکار های مخصوص به خود را دارد به طور مثال تعمیرات مبل چرم  متفاوت تر از تعمیرات مبل استیل است. اگر تعمیرات مبل را به عهده گرفتید می توانید با خواندن این مقاله آموزش تعمیر مبل در منزل آن را یاد بگیرید. داشتن مبل های قدیمی در بسیاری از خانه ها رایج است و به دلیل ارزشمند بودن آن قادر به  تعویض آن نیستم در مقابل نگهداشتن و استفاده از آن می تواند دیزاین منزل را زشت و نامناسب کند در این مواقع است نیاز شما به شرکت های تعمیر مبل مشخص میشود این شرکت ها حتی ارزشمند ترین مبل ها را برای شما تعمیر و مطابق سلیقه یتان طراحی می کنند که شما با این کار شما با یک تیر دو نشان را زده اید از طرفی مبل را به مدت بیشتری می توانید استفاده کنید و از طرفی مبلی جدید با طراحی جدید خواهید داشت.

مراحل آموزش تعمیر مبل در منزل

انجام تعمیرات مبل در منزل دارای چند مرحله است که باید توسط خودتان یا فرد متخصص انجام شود اول از همه لازم است تا مبل را مورد بررسی قرار دهید و اشکالات آن در لیستی یاداشت نمایید تا مرحله به مرحله پیش بروید و چیزی فراموش نشود , چون دوباره باز کردن مبل امکان پذیر نیست. سپس رویه مبل را کنده و اسکلت مبل را با دقت بررسی کنید اگر در فنر یا خود اسکلت مبل اشکالی وجود دارد آن را برطرف نمایید یا حتی در صورت تمایل می توانید تخته مبل را به دلخواه خود رنگ کنید اما زمانی نیاز دارد تا خشک شود . اگر فنر یا هر قسمت از اسکلت مبل مشکل داشت می توانید آن را خریداری نمایید اما این کار باید با دقت بالایی انجام شود تا بعد از مدت کوتاهی دوباره با مشکل روبرو نشوید این امر برای رویه مبل نیز صدق می کند چون خریدن رویه ای که پارچه ای نامناسب دارد زود خراب میشود و در زمان کوتاهی دوباره به تعمیرات نیاز خواهد داشت و این به معنی اتلاف کردن هزینه های بیشتر است. در مرحله ی آخر رویه ی مبل آماده شده را روی مبل قرار دهید و به کمک میخ یا چسپ به درستی بچسبانید ولی مواظب باشید تا سطح مبل چروک نشود و ظاهر مبل را زشت کند.همه ی این کارها باید با احتیاط انجام شود و یا تجربه ای داشته باشید در غیر اینصورت کار نسبتا دشوار خواهد شد.

آموزش قدم به قدم تعمیرات مبل در منزل

  • جدا کردن پارچه قبلی مبل و برش پارچه جدید از روی پارچه اولین قدم در تعمیرات مبل است. در چنین مواردی افراد می توانند تنها قسمتی از پارچه مبلی که آسیب دیده است را تعمیر کنند تا هزینه زیادی متحمل نشوند. اما در صورت رنگ پریدگی و یا از دست رفتن کیفیت پارچه، باید تمام رویه آن عوض شود.
  • اگر مبل شما نیاز به تغییر فوم داشته باشد فوم مبل را عوض کنید. مبل ها گاهی نیازمند تعویض فوم و یا ابر هستند زیرا پس از مدتی فوم و یا ابر های آن ها جمع می شود و یا کیفیت خود را از دست می دهند. توجه داشته باشید که قبل از تعویض فوم مبل خود مشخص کنید تعمیرکار از چه فومی استفاده کند زیرا قیمت فوم ها متفاوت است. فوم سرد به دلیل انعطاف بالایی که دارد گران تر از فوم گرم است.
  • کلاف مبل از اهمیت ویژه ای در تعمیر مبل برخوردار است که نیاز به حرفه ای بودن است. اگر تخصص کافی را در تعمیر کلاف مبل ندارید بهتر است در این مرحله از آموزش تعمیر مبل در منزل از استادکار کمک بگیرید. تعمیرکار کلاف مبل را مورد بررسی قرار می دهد و قسمت هایی که نیاز به تعمیر و مستحکم شدن دارد را تعمیر می کند. به یاد داشته باشید کلافی که به تعمیر نیازمند است در اولویت قرار دارد و پیش از انجام کار هایی مانند تعویض رویه مبل و… باید کلاف آن تعمیر شود.
  • لگه گیری، سمباده زنی و رنگ کردن مبل از مراحل دیگر در تعمیرات مبل است. اگر بدنه مبل دچار آسیب دیدگی شود پس از تعمیر نیاز به رنگ کاری دارد. البته گاهی خوردگی های جزئی چوب مبل را می توان در خانه برطرف کرد اما در صورت آسیب دیدگی جدی باید آن را به دست تعمیرکار سپرد. تعمیرکار پس از تعمیر بدنه آن را به رنگ کار می سپارد تا به نحو احسن رنگ کاری مبل انجام شود.

 

تعویض روکش مبل در منزل

تعویض روکش مبل در منزل  یکی از کارهایی است که به راحتی انجام میشود و نیازمند تخصص خاصی نیست چون در برخی موارد لازم است تا مبل هایتان را به شرکت های تعمیرات مبل ارسال کنید تا آن را تعمیر کند. امروز در این مقاله ما به آموزش تعمیر مبل در منزل می پردازیم تا کار شما را راحت کنیم و با اطلاعات کافی روکش مبل های خود را عوض کنید و متناسب با دکوراسیون منزلتان آن را تغییر دهید. برای اینکار ابتدا باید وسایل مورد نیاز را تهیه کنید که عبارتند از : پارچه بوم نقاشي (در ابعاد مناسب براي پوشاندن كوسن و تشك مورد نظرتان) , خط كش يا متر , گچ , قيچي , نوار چسب محكم , اتو چسب پارچه اي. در مرحله ی اول تمامی چسپ های اضافی سطح مبل را حذف کنید تا در ادامه ی کار سطحی صاف برای قرار دادن چسپ داشته باشید. رویه مبلی را که قبلا خریداری کرده اید را متناسب با اندازه ی مبل برش دهید این اندازه گیری با کمک متر و گچ انجام شود درست تر خواهد بود بعد از برش تشک مبل ها را درون آن قرار دهید تا از اندازه اش مطمئن شوید چسپ مخصوص را که توسط اتو می چسپد در لبه پارچه قرار دهید و با اتو بچسبانید سپس چند لحظه صبر کنید تا نوار چسپ ها سرد شود و خوب بچسبد , از چسب پارچه اي استفاده كنيد و در چند قسمت با فواصل مشخص، تكه هايي از يك سمت آن را بچسبانيد. براي اين مرحله از نوعي چسب پارچه اي استفاده كنيد كه خودش چسب داشته و نيازي به دوخت نداشته باشد. قسمت دوم چسب را هم درست در مقابل آن و در پارچه روبرويي قرار دهيد و در آخر تشك و كوسن هاي جديد را كنار هم قرار دهيد و از آنها لذت ببريد.

آیا هر مبلی را در منزل می توان تعمیر کرد؟

انجام دادن تعمیرات مبل در منزل توسط خودتان امکان پذیر است و شما به راحتی می توانید آن را انجام دهید اما نه در همه ی موارد ابتدا سعی کنید مبل خود را بررسی کنید اگر فقط مشکل در رویه ی مبل بود می توانید از پس آن بر آید در غیر این صورت کار برای شما دشوار خواهد شد و باید توسط افراد با تجربه صورت گیرد از جمله مواردی که برای مبل ها پیش می آید عبارتند از: ایراد های نجاری و لقی کلاف , خرابی اسفنج مبل , خراب شدن چرم مبل , شکستگی پایه یا دسته مبل و ... که همه  این موارد توسط شرکت های تعمیر مبل به راحتی صورت میگیرد رنگ کاری مبل استیل، رویه کوبی مبل استیل، تعویض رویه مبل چرمی و رویه کوبی مبل راحتی با کیفیت عالی و قیمت مناسب نیز از ویژگی های این تعمیرات است. امیدوارم مقاله آموزش تعمیر مبل در منزل برای شما مفید باشد. آیا شما ترجیح می دهید تعمیرات مبل خود را به استادکار بسپارید یا خود انجام دهید. تجربه های موفق و غیر موفق تعمیر مبل در منزل را با ما به اشتراک بگذارید.

ثبت نظر درباره «آموزش تعمير مبل در منزل»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید