سازمان ملل ایرانی بودن تسلیحات حمله به تاسیسات سعودی را تایید نکرد

سازمان ملل ایرانی بودن تسلیحات حمله به تاسیسات سعودی را تایید نکرد
سازمان ملل ایرانی بودن تسلیحات حمله به تاسیسات سعودی را تایید نکرد - The United Nations did not confirm that Iranians had used weapons to attack Saudi facilities سازمان ملل ایرانی بودن تسلیحات حمله به تاسیسات سعودی را تایید نکرد - The United Nations did not confirm that Iranians had used weapons to attack Saudi facilities

به گزارش آسمونی : به نقل از رویترز، «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد در گزارشی به شورای امنیت، اعلام کرده است که قادر نیست «به طور مستقل تایید کند» که موشک‌ها و پهپادهای مورد استفاده در حمله به تاسیسات نفتی عربستان در سپتامبر گذشته «ساخت ایران بودند».

آنتونیو گوترش گفته است که کارشناسان سازمان ملل بازرسان بقایای سلاح‌های مورد استفاده در حمله به تاسیسات نفتی «عفیف» در ماه مه، فرودگاه بین المللی «ابها» در ماه ژوئن و اوت و حمله به تاسیسات نفتی در «بقیق» و میدان نفتی «خریص» در سپتامبر را مورد بررسی قرار داده‌اند.

دبیرکل سازمان ملل در گزارش خود تصریح کرده است، در برهه زمانی فعلی، (سازمان ملل) قادر نیست به طور مستقل تایید کند که موشک‌های کروز و هواپیماهای بدون سرنشینی که در این حملات مورد استفاده قرار گرفته‌اند، اصالتا ایرانی بودند.

آمریکا و کشورهای اروپایی به همراه عربستان سعودی، که از توان نظامی و تسلیحاتی جنبش انصارالله مستاصل شده‌اند، مدعی هستند که شواهد روشنی وجود دارد که ایران پشت حملات اخیر به تاسیسات نفتی آرامکو در سپتامبر گذشته بوده است. ایران، قویا این اتهام را رد می کند. در همین حال، جنبش انصارالله یمن مسئولیت این حملات را به عهده گرفته است.

بازرسان سازمان ملل 14 سپتامبر، به دعوت ریاض، به عربستان رفتند تا به در خصوص حملات به تاسیسات عربستان تحقیق کنند، که بالاخره نتیجه این تحقیقات 4 ماهه پوچ بودن ادعاها مبنی بر دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات این کشور پادشاهی را تایید می‌کند.

ثبت نظر درباره «سازمان ملل ایرانی بودن تسلیحات حمله به تاسیسات سعودی را تایید نکرد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید