ورود 3 سامانه بارشی به کشور در این هفته

ورود 3 سامانه بارشی به کشور در این هفته
ورود 3 سامانه بارشی به کشور در این هفته - 3 rainy systems enter the country this week ورود 3 سامانه بارشی به کشور در این هفته - 3 rainy systems enter the country this week

به گزارش آسمونی : صادق ضیاییان اظهار کرد: امروز (16 آذرماه) سامانه بارشی در نیمه غربی کشور فعال است و در شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی در جنوب غرب و دامنه‌های البرز مرکزی در استان‌های قزوین، البرز، تهران و غرب سمنان بارش باران و برف و در جنوب غرب، جنوب و مرکز کشور بارش باران، گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: بارش باران در استان‌های خوزستان، بوشهر، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، جزایر خلیج فارس و بارش برف در استان‌های چهارمحال و بختیاری، لرستان، جنوب اصفهان، همدان، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی شدید است.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این‌که فردا (17 آذرماه) سامانه بارشی در کل کشور فعال است، تصریح کرد: در شمال فارس، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال استان مرکزی و قزوین بارش شدت بیشتری دارد. از بعد از ظهر فردا از فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور کاسته می‌شود و در نیمه شرقی بارش پراکنده رخ می‌دهد و در اواخر وقت از شمال شرق کشور خارج خواهد شد.

به گفته ضیاییان طی روز دوشنبه (18 آذرماه) سامانه دیگری به جنوب و غرب کشور وارد می‌شود و بارش باران و رعد و برق در جنوب، جنوب شرق و شرق را به دنبال دارد همچنین بارش پراکنده باران و برف در دامنه‌های زاگرس مرکزی در نوار غربی کشور دور از انتظار نیست.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در این روز در جزایر واقع در شرق خلیج فارس، جنوب بوشهر، جنوب فارس بارش شدت بیشتری دارد، اظهارکرد: روز سه‌شنبه (19 آذرماه) با گسترش فعالیت یک سامانه به غرب، جنوب غرب و جنوب کشور، بارش در نیمه جنوبی تشدید خواهد شد همچنین در جنوب فارس، جنوب بوشهر، جزایر شرق خلیج فارس، هرمزگان، جنوب کرمان، شمال سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، شمال ایلام و لرستان بارش شدت بیشتری دارد.

وی ادامه داد: طی روز چهارشنبه (20 آذرماه) به‌تدریج از فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور کاسته می‌شود و در کل نیمه شرقی بارش باران گاهی همراه با رعد و برق خواهیم داشت. این سامانه در اوایل شب چهارشنبه از شرق کشور خارج می‌شود و از روز پنج‌شنبه (21 آذرماه) سامانه جدیدی غرب و جنوب غرب را فرا می‌گیرد.

ضیاییان با بیان این‌که امروز (16 آذرماه) بارش در سواحل غربی خزر ادامه دارد، اظهار کرد: فردا در تمام استان‌های نوار ساحلی دریای خزر و خراسان شمالی و روز دوشنبه (18 آذرماه) در استان‌های گلستان و خراسان شمالی بارش باران پیش‌بینی می‌شود. همچنین امروز شمال و مرکز خلیج فارس و طی روزهای یکشنبه و سه‌شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره‌ وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (17 آذرماه) ابری و مه‌آلود در برخی ساعات همراه با بارش باران و وزش باد در بعد از ظهر افزایش باد، گاهی با رعد و برق با حداقل دمای 7 و حداکثر دمای 10 درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (18 آذرماه) نیز کمی ابری همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ثبت نظر درباره «ورود 3 سامانه بارشی به کشور در این هفته»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید