چرا بهترین روش برای چاپ بر روی پارچه، چاپ سابلیمیشن هست

چرا بهترین روش برای چاپ بر روی پارچه، چاپ سابلیمیشن هست
سابلیمیشن یکی از روش های محبوب چاپ روی پارچه است که به شما امکان انجام عملیات پرینت دیجیتال روی البسه، پارچه ها و الیاف را می دهد، در واقع اگر ترجیح می دهید طرح مورد علاقه خودتان را روی پیراهن بزنید و از پارچه های موجود در بازار به دلیل کیفیت پایین راضی نیستید و یا این که می خواهید پرده منزل خود را با طرحی که خودتان دوست دارید زیبا تر کنید به شما پیشنهاد ویژه ای خواهیم داشت. آن هم استفاده از این شیوه چاپ است. در درجه اول باید بگوییم که این روش از نظر کیفیت و تراکمی که روی عملیات چاپ اعمال می کند بهترین نمونه موجود در بازار دنیا می باشد، بعلاوه این که از رنگ های قابل شستشوی با کیفیت بالا استفاده خواهد شد که به هیچ عنوان مشکلی پس از هر بار پاکسازی پارچه ایجاد نمی شود.     قطعا یکی از دغدغه های مهم برای کسانی که از لباس ها و پارچه های رنگ شده استفاده می کنند شستشو است. این سیستم با استفاده از یک پرس چند ثانیه ای طرح را به پارچه منتقل می کند و شدت فشار آن به اندازه ای است که خبری از مخدوش شدن در استفاده مداوم نخواهد بود.

مزایای استفاده از روش چاپ سابلیمیشن

قیمت و هزینه این روش چاپ نیز بسیار به صرفه است، در نظر داشته باشید که کیفیت چاپ این سیستم ها مطابق هزینه شان ایده آل است، یعنی اگر قصد شما چاپ روی پارچه های بزرگ باشد، نگران هزینه های گزاف نباشید. بعلاوه این که می توانید روی پارچه ها، ظروف و... نیز از این روش بهره مند شوید. روش چاپ تصعیدی توسط فشار رنگ را به جسم مورد نظر منتقل می کند و با توجه به دمای وارده امکان پاک کردن طرح از روی پارچه به همین راحتی وجود نخواهد داشت. به تبدیل مستقیم از حالت جامد به گاز تصعید گفته می شود. این خاصیت اساس روش چاپ تصعیدی است، جوهر استفاده شده در روش چاپ تصعیدی این خاصیت را دارد که در دمای حدود 180 درجه سانتیگراد مستقیما از حالت جامد به گاز تبدیل شود. با این روش می توان تصویر چاپ شده را از روی کاغذ مخصوص به شی مورد نظر انتقال داد.     به هر حال این روش در کشور ما بسیار محبوب است و با قیمت گذاری های متفاوت در شهر ها و استان های مختلف انجام می گردد. یکی از مجموعه هایی که خدمات چاپ پارچه به این روش را ارائه می نماید، مجموعه آیسان چاپ است.

چرا از چاپ سابلیمیشن استفاده کنیم؟

از این روش برای چاپ روی بشقاب، لیوان، سنگ چوب، پارچه، کاشی، پازل، ماوس پد و ... استفاده می شود. پرس های حرارتی در انواع مدور (مخصوص ماگ، لیوان، گلدان و ...)، تخت (مخصوص پارچه، کاشی، پازل و ...)، پرس بشقاب، پرس کلاه و همچنین پرس های چند کاره تولید می شود. از مهمترین مزایای این روش چاپ، هزینه پایین دستگاه های چاپ و همچنین امکان چاپ در تیراژ پایین (یک عدد ) است . کیفیت چاپ در این روش بسیار بالاست. بعد از چاپ طرح پاک نخواهد شد، قابل شست‌وشو بوده حتی با ماشین ظرفشویی (برای ظروف) هستند. بالاخره با توجه به هزینه پایین آن نسبت به سایر روش‌های چاپ بر روی سطوح می‌توان سفارشهای خلاقانه و کاملا اختصاصی را با کیفیت بالا و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام داد.

چاپ روی پارچه با کم ترین قیمت

اولین مرحله چاپ بسیار ساده است، باید تصویر مورد نظر را با استفاده از جوهر Sublimation روی کاغذ مخصوص چاپ کنید، این کار کاملا شبیه به چاپ کردن یک تصویر معمولی است ولی از آنجا که تصویر به صورت برگردان روی جسم منتقل می شود لازم است که تصویر نیز به صورت برگردان روی کاغذ مخصوص چاپ شود تا پس از انتقال، جهت تصویر درست شود، برای این کار می توانید از امکان Mirror در تنظیمات پرینتر استفاده کنید.     همچنین بهتر است تصویر را با کیفیت خوب پرینت کنید. تصویری که می خواهید روی بشقاب چاپ کنید باید حداکثر به اندازه یک دایره به قطر 11 سانتیمتر (برای چاپ روی بشقاب کوچک) باشد. تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده است که افزایش زمان چاپ موجب ماندگاری بیشتر چاپ در فضای باز می‌گردد. این افزایش دما موجب می‌شود که جوهر سابلیمیشن به میزان ماکزیممم در پوشش جسم نفوذ کند. توجه به این موارد و اصول کیفیت کار را افزایش خواهد داد.

در صورت نیاز به چاپ سابلیمیشن می توانید به مجموعه آیسان چاپ مراجعه نمایید.

 

ثبت نظر درباره «چرا بهترین روش برای چاپ بر روی پارچه، چاپ سابلیمیشن هست»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید