19 نفر در هفته گذشته به دلیل آنفلوآنزا فوت شده اند

19 نفر در هفته گذشته به دلیل آنفلوآنزا فوت شده اند
19 نفر در هفته گذشته به دلیل آنفلوآنزا فوت شده اند - 19 people died last week due to the flu 19 نفر در هفته گذشته به دلیل آنفلوآنزا فوت شده اند - 19 people died last week due to the flu

به گزارش آسمونی : دکتر علیرضا رئیسی در حاشیه مراسم روز جهانی ایدز، در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت بروز و درمان آنفلوانزا در کشور، گفت: طبق آخرین گزارشی که به دست ما رسیده، طی یک هفته از دوم تا هشتم آذرماه، 273 نفر به دلیل ابتلا به آنفلوآنزا در بیمارستان بستری شده اند. همچنین 1300 نفر به دلیل بیماری‌های تنفسی به مراکز بستری و سرپایی مراجعه کرده اند.

وی افزود: متاسفانه طی این یک هفته 19 نفر به دلیل ابتلا به آنفلوآنزا فوت شده‌اند که البته همه افراد فوتی یا بستری شده، مبتلا به بیماری زمینه‌ای اعم از بیماری های تنفسی، قلبی، سرطان و... بوده اند.

داروی آنفلوآنزا تامین است

وی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت تامین داروی آنفلوآنزا نیز گفت: از نظر تامین دارو هیچ مشکلی در سطح کشور نداریم. در عین حال چهارشنبه هفته گذشته دستوری را به سراسر کشور صادر کردم مبنی بر اینکه حتی بیمارستان های خصوصی که بیمار مبتلا به آنفلوانزا دارند، با معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی ارتباط گرفته و دارو در اختیارشان قرار گیرد. یعنی علاوه بر توزیع دارو در بیمارستان های دولتی، در این بیمارستان های خصوصی هم دارو توزیع می‌کنیم.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم پیشگیری و رعایت بهداشت گفت: افراد مبتلا از دست دادن، روبوسی کردن و حضور در جمع بپرهیزند. همچنین شست و شوی مداوم دست‌ها بسیار مورد تاکید است.

ثبت نظر درباره «19 نفر در هفته گذشته به دلیل آنفلوآنزا فوت شده اند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید