قیمت گوجه‌ فرنگی تا 2 هفته آینده به تعادل می‌رسد

قیمت گوجه‌ فرنگی تا 2 هفته آینده به تعادل می‌رسد
قیمت گوجه‌ فرنگی تا 2 هفته آینده به تعادل می‌رسد - The price of tomatoes reaches equilibrium in the next 2 weeks قیمت گوجه‌ فرنگی تا 2 هفته آینده به تعادل می‌رسد - The price of tomatoes reaches equilibrium in the next 2 weeks

به گزارش آسمونی : اصغر یاوری عضو هیأت مدیره اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار درباره آخرین وضعیت بازار گوجه‌فرنگی، اظهار کرد: افزایش قیمت گوجه‌فرنگی در روز‌های اخیر به دلیل شرایط آب و هوایی و بارندگی اتفاق افتاده که این امر مقطعی است.

عضو هیأت مدیره اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی میوه و تره‌بار افزود: با افزایش عرضه گوجه‌فرنگی از استان بوشهر طی 2 هفته آینده، پیش‌بینی می‌شود که قیمت روند نزولی به خود بگیرد و جای هیچگونه نگرانی در این زمینه نیست.

افزایش 30 درصدی سطح زیر کشت گوجه‌فرنگی نسبت به سال قبل

یاوری با اشاره به اینکه سطح زیرکشت گوجه‌ فرنگی نسبت به مدت مشابه سال قبل 30 درصد افزایش یافته است، بیان کرد: بر این اساس اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای رخ ندهد، بازار ظرف 10 روز آینده به تعادل می‌رسد.

او با انتقاد از عرضه گوجه‌فرنگی با نرخ‌های 15 هزار تومان به بالا در خرده‌فروشی‌ها، گفت: باتوجه به قیمت گوجه‌فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره‌بار فروش با نرخ‌های 15 هزار تومان بی‌انصافی است و اجهاف در حق مصرف‌کنندگان است چراکه فروشندگان طبق فاکتور حداکثر باید 30 درصد سود در اجناس خود لحاظ کنند.

این مقام مسئول در پایان درباره آخرین وضعیت بازار شب یلدا، تصریح کرد: باتوجه به آنکه امسال تولید محصولات باغی و جالیزی مناسب بوده است، از این رو جای هیچگونه نگرانی مبنی بر نوسان چشم‌گیر قیمت برای میوه‌های پرطرفدار همچون هندوانه، انار، خرمالو و ... در شب یلدا وجود ندارد.

ثبت نظر درباره «قیمت گوجه‌ فرنگی تا 2 هفته آینده به تعادل می‌رسد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید