مهاجرت به آمریکا ( 7 روش موفقیت آمیز برای مهاجرت )

مهاجرت به آمریکا ( 7 روش موفقیت آمیز برای مهاجرت )
مهاجرت به آمریکا مهاجرت آمریکا مهاجرت آمریکا مهاجرت به آمریکا نسبت به سایر کشورها کمی سخت تر اما ممکن است. مهاجرت آمریکا و اخذ گرین کارت آمریکا یکی از اهداف بزرگ مهاجرتی برای بسیاری بشمار می رود. راه های مختلفی برای مهاجرت به ایلالات متحده آمریکا وجود دارد و کسانی که به دنبال مهاجرت هستند باید از شرایط و گزینه ها آگاه باشند. شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که بهترین روش مهاجرت با توجه به شرایط شما و خانواده تان کدام است. هدف شما از مهاجرت بسیار مهم است و شما را در رسیدن به جواب این سوال که کدام روش مهاجرت برایتان مناسب است کمک میکند. شما برای مهاجرت می توانید از روش ها و راه های مختلفی از جمله مهاجرت از طریق اعضا خانواده و اقوام ، سرمایه گذاری ، شغلی ، تحصیلی و پژوهشی ، ازدواج ، لاتاری ، پناهندگی برای مهاجرت آمریکا وجود دارد که در ادامه به بررسی این راه ها میپردازیم. مهاجرت آمریکا - سرمایه گذاری مهاجرت آمریکا - سرمایه گذاری

1- مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری EB5 :

ویزای سرمایه گذاری آمریکا ،ویزای EB5 نام دارد، و از سال 1990 در قانون این کشور به ثبت رسیده است. این ویزا روشی برای دریافت گرین کارت آمریکا برای افراد خارجی به حساب می آید. اگر یک سرمایه گذار باشید و بیشتر از 500 هزار دلار آمریکا در یک بیزینس آمریکایی سرمایه گذاری کنید می توانید از طریق ویزای EB5 مقیم دائم آمریکا شوید. این یکی از سریع ترین راه های مهاجرت آمریکاست.  

2- مهاجرت به آمریکا از طریق اعضا خانواده و اقوام :

اگر یکی از اعضای خانواده تان شهروند آمریکا است یا اقامت دائم دارد شما می توانید از طریق خانواده برای دریافت گرین کارت اقدام کنید و به آمریکا مهاجرت کنید. البته این عضو خانواده باید مایل به حمایت مالی از شما باشد و نسبت به تکمیل فرم l-130T Petition for Relative اقدام کند. مهاجرت آمریکا - کاری مهاجرت آمریکا - کاری

3- مهاجرت به آمریکا از طریق روش کاری EB3 :

ویزای Eb3 آمریکا برگرفته از کلمات Employment-Based است و ویزای کار آمریکا می باشد. برای مهاجرت از طریق ویزای EB3 باید مهارت تخصصی و یا پیشنهاد کار داشته باشید. شما باید در یک شغل تخصصی مدرک دانشگاهی داشته باشید و کارفرمای آمریکایی که به شما پیشنهاد کار دائم داده است باید مایل به کاغذ بازی ها و ثبت درخواست برای گواهینامه ی کار باشد. همچنین کارفرمای اسپانسر کننده باید هزینه های قانونی شما را پرداخت کند. اگر کارفرمای آمریکایی اسپانسر شما باشد، شما به راحتی می توانید گرین کارت دریافت کنید.  

4- مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری :

لاتاری برنامه ای است که هرساله در ایالات متحده آمریکا به منظور حفظ تنوع نژادی انجام می شود. در لاتاری از بین کسانی که در لاتاری شرکت کرده اند قرعه کشی انجام میشود و ویزای تنوع نژادی آمریکا به افراد برنده شده در لاتاری اختصاص می یابد. هرساله در لاتاری 55000 ویزا از طریق قرعه کشی بین متقاضیان مهاجرت آمریکا توزیع می شود. لاتاری گرین کارت آمریکا در سال 1990 در قانون ملیت و مهاجرت آمریکا درج شد و پس از آن هرساله سهمیه 55000 ویزای مهاجرتی را به خود اختصاص داد. 5000 ویزا از بین ویزاهای لاتاری برای مصارف مختلف استفاده می شوند و 50000 هزار ویزای باقی مانده بین کشورهای مختلف توزیع میشود که از این بین سهم ایران 4500 ویزا هست. به واقع لاتاری فرصتی برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور گسیل میدارند، تا از این طریق بتوانند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود آورند. به همین دلیل این برنامه Diversity Visa Lottery (قرعه کشی ویزای گونه گونی) نام گرفته است. شما میتوانید از طریق لینک زیر نسبت به ثبت نام لاتاری اقدام بفرمایید.

ثبت نام لاتاری

مهاجرت آمریکا - تحصیلی مهاجرت آمریکا - تحصیلی

5- مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

کشور امریکا به دلیل داشتن دانشگاه هایی با رنکینگ جهانی و سطح علمی بسیار بالا همیشه مورد توجه متقاضیان ادامه ی تحصیل در دیگر کشورها بوده است. امکان پذیرش در سه مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر است که بسته به سطح دوره ی اقدام متقاضی باید مدرک زبان با نمره ی مناسب را ارائه دهد. شخص متقاضی به صورت میانگین در هفته بین ده تا بیست ساعت اجازه ی کار کردن دارد که با توجه به سبک زندگی اش می تواند این درآمد جوابگوی هزینه های زندگی اش باشد.  

6- مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج :

راه دیگری که که اکثر مردم برای مهاجرت انتخاب می کنند ازدواج است ؛ که یکی از آسان ترین راه هاست. اتباع خارجی که با شهروندان آمریکایی ازدواج می کنند به راحتی می توانند گرین کارت دریافت نمایند.  

7- مهاجرت به آمریکا از طریق پناهندگی :

افرادی که در دولت کشورشان دچار تهدیدات سیاسی و یا اجتماعی قرار می گیرند و امنیتشان دچار مشکل شود میتوانند به کشورهای دیگر درخواست پناهندگی دهند که روندی بسیار سخت و پیچیده دارد و از راه های نا امن برای ورود به یک کشور است.  

کارت سبز ارائه دهنده انواع مشاوره مهاجرت با کادری با سابقه آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

 

ثبت نظر درباره «مهاجرت به آمریکا ( 7 روش موفقیت آمیز برای مهاجرت )»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید