سهمیه پیک‌های موتوری 25 لیتر شد / افزایش قیمت گوجه ربطی به بنزین ندارد

سهمیه پیک‌های موتوری 25 لیتر شد / افزایش قیمت گوجه ربطی به بنزین ندارد
سهمیه پیک‌های موتوری 25 لیتر شد - The quota of motor cycles gets 25 liters سهمیه پیک‌های موتوری 25 لیتر شد - The quota of motor cycles gets 25 liters

به گزارش آسمونی : سخنگوی ستاد تنظیم بازار گفت: براساس مصوبه جدید ستاد تنظیم بازار سهمیه پیک های موتوی از 10 لیتر به 25 لیتر افزایش یافته است و ما پی گیر افزایش این سهمیه هستیم چرا که بعضی از آنها هم حمل بار و حمل مسافر انجام می دهندولی نیاز به بررسی کارشناسی بیشتری در این زمینه وجود دارد.

افزایش قیمت گوجه فصلی است

کلامی با اشاره به مصوبات نهمین جلسه ویژه تنظیم بازار تاکید کرد: خبرهای موردی که از استان ها درباره افزایش قیمت کالاها منعکس شده است ، صحت ندارد و کالا به اندازه کافی در تمام کشو وجود دارد.

او درباره افزایش قیمت گوجه فرنگی در کشور گفت: افزایش قیمت گوجه فرنگی ربطی به اصلاح قیمت بنزین ندارد و همیشه با تغییر فصل این مشکل پیش خواهد آمد، گوجه فرنگی کالایی است که به صورت گلخانه ای کشت می شود و زمان کشت آن هم متفاوت است.

وی ادامه داد: در فاصله بین آذر ماه و ابتدای دی ماه دچار این وقفه هستیم و زمانی که شهرهای جنوبی گوجه فرنگی تولید شده آنها به بازار عرضه می شود قیمت کاهش می یابد.

کلامی بیان کرد: از مهرماه تا پایان آبان ماه بیش از 270 هزار تن گوجه فرنگی مازاد بازار برای حمایت از کشاورز از بازار جمع آوری شده است .

صادرات گوجه فرنگی از اول دی ماه با عوارض خواهد بود

کلامی با شاره به اینکه اولویت با مصرف داخل است و در فصلی از برداشت که عرضه کم است و افزایش تولید نداریم صادرات کنترل و هدایت می شود افزود: در نشست امروز ستاد تنظیم بازار به کمیته تعیین مقررات و صادرات ابلاغ شد که از اول دیماه صادرات گوجه فرنگی با عوارض خواهد بود و این ابلاغیه از اول دیماه قابل اجرا است.

با رکود کالا در بخش لوازم خانگی مواجه ایم

کلامی با بیان اینکه تمامی انجمن ها و تولید کنندگان لوازم خانگی اعلام کرده اند که کالا به اندازه کافی در کشور وجود دارد و در حال حاضر با رکود کالا در بخش لوازم و خانگی مواجه ایم وفروش نداریم گفت: اگر در سطح کشور واحدی صنفی تحت هر عنوانی عدم عرضه یا افزایش نرخ دارد، به سامانه 124 و دیگر سامانه هایی که اعلام شکایت می پذیرند گزارش تا رسیدگی شود

افزایش 20درصدی تخصیص گاز مایع

سخنگوی ستاد تنظیم بازار با اشاره به افزایش 20درصدی تخصیص گاز مایع گفت: مصوب شد تا شرکت ها گاز مایع را در بخش خانوار توزیع کنند و برای کاهش فشار تقاضای افزایش بنزین که ممکن است در این بخش هم اثر گذار باشد وزارت نفت را مکلف کرده ایم که 20درصد سهمیه گاز مایع را در سطح کشور افزایش بدهد و وزارت نفت هم اعلام کرده است که این کار انجام شده است.

وی گفت:شرکت های مبدع گاز مایع اگر تخلف در عرضه یا ارائه به قیمت مصوب نداشته باشند با آنها برخورد خواهد شد.

ثبت نظر درباره «سهمیه پیک‌های موتوری 25 لیتر شد / افزایش قیمت گوجه ربطی به بنزین ندارد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید