شرایط دریافت وام 50 میلیونی نوسازی تاکسی‌ها اعلام شد

شرایط دریافت وام 50 میلیونی نوسازی تاکسی‌ها اعلام شد
شرایط دریافت وام 50 میلیونی نوسازی تاکسی‌ها اعلام شد - The terms of 50 million tomans loan for taxis refurbishment were announced شرایط دریافت وام 50 میلیونی نوسازی تاکسی‌ها اعلام شد - The terms of 50 million tomans loan for taxis refurbishment were announced

به گزارش آسمونی : علیرضا قنادان درباره ارائه وام 50 میلیونی به تاکسیران‌ها برای تعویض خودرو اظهار کرد: تلاش کرده‌ایم شرایطی فراهم کنیم که تاکسیران‌ها بتوانند خودروی خود را با هزینه کمتر نسبت به گذشته نوسازی کنند.

وی ادامه داد: در گذشته وام‌های 20 میلیون تومانی داده می‌شد که نرخ سود آنها 16درصد بود؛ البته آن زمان قیمت خودرو نیز حدود 33 میلیون بود، ولی در حال حاضر قیمت خودروی پژو 64میلیون تومان یعنی حدود دو برابر شده است؛ بنابراین تلاش کردیم از منابع شهرداری (منابع حاصل از اجرای طرح ترافیک) به تاکسیران‌ها وام بپردازیم.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران تصریح کرد: وامی که ابتدا طراحی شده بود 40 میلیون تومان با بهره 4 درصد بود، ولی در حال حاضر آن را به 50 میلیون تومان افزایش داده‌ایم؛ بدین ترتیب بخش قابل توجهی از قیمت خودرو پوشش داده می‌شود. بازپرداخت آن نیز ماهانه کمتر از یک میلیون تومان است، البته تاکسیران‌ها می‌توانند از وام 40 میلیونی نیز استفاده کنند که بازپرداخت آن حدود 700 هزار تومان است.

وی افزود: نکته مثبتی که در این زمینه وجود دارد این است که اگر فردی بخواهد از بانک چنین وامی دریافت کنند، باید دو ضامن رسمی و گواهی کسر از حقوق داشته باشند؛ اما شرایطی که برای تاکسیران‌ها در نظر گرفته‌ایم اینگونه نیست. از تاکسیران یک‌ فقره چک دریافت و خودرو به‌عنوان ضمانت در نظر گرفته می‌شود.

ثبت نظر درباره «شرایط دریافت وام 50 میلیونی نوسازی تاکسی‌ها اعلام شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید