جزئیاتی از استخدام 4 گروه در آموزش و پرورش

جزئیاتی از استخدام 4 گروه در آموزش و پرورش
جزئیاتی از استخدام 4 گروه در آموزش و پرورش - details of hire of 4 groups in medu جزئیاتی از استخدام 4 گروه در آموزش و پرورش - details of hire of 4 groups in medu

به گزارش آسمونی : علی الهیار ترکمن با بیان اینکه آیین نامه جذب حق‌التدریسی‌ها و نیروهای نهضت سوادآموزی در آموزش و پرورش از سوی دولت تصویب شده و از سوی هیئت تطبیق قوانین دولت در مجلس نیز مورد تایید قرار گرفته است اظهار کرد: شیوه نامه مربوطه را در هفته جاری به ادارات کل استان‌ها ابلاغ می‌کنیم و وارد فرایند اجرا می‌شویم.

وی درباره مشمولان این مصوبه گفت: در قانون 4 گروه هدف داریم؛ معلمان حق‌التدریس قبل از سال 91، مربیان پیش دبستانی، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و آموزش‌دهندگان مستمری که با نهضت سواد آموزی همکاری داشته‌اند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش افزود: برای دو گروه نهضتی‌ها، آزمونی برگزار می‌شود که شرط قانون است. آنها بعد از قبولی در آزمون برای طی یک دوره آموزش مهارتی وارد دانشگاه فرهنگیان شده و سپس بکارگیری می‌شوند.

الهیار ادامه داد: حق‌التدریس‌ها و مربیان پیش دبستانی واجد شرایط بر اساس نیاز، جنس، رشته و مقطع تحصیلی نیز باید در دوره آموزشی یک ساله دانشگاه فرهنگیان شرکت کنند.

ثبت نظر درباره «جزئیاتی از استخدام 4 گروه در آموزش و پرورش»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید