افزایش قیمت خودروهای هیبریدی

افزایش قیمت خودروهای هیبریدی
شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در نخستین ساعت روز جمعه گذشته با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد که براساس مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، سهمیه‌بندی بنزین برای همه وسایل نقلیه بنزین‌سوز آغاز شد. براساس اطلاعیه شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای هر لیتر هزار و 500 تومان و قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به ازای هر لیتر سه هزار تومان خواهد بود، همچنین قیمت بنزین سوپر هر لیتر سه هزار و 500 تومان تعیین شده است. واقعی شدن قیمت‌ها در دوره‌های قبلی موجب افت قیمت خودرهای پرمصرف شد و این بار، افزایش قیمت خودروهای کم‌مصرف و هیبریدی را به دنبال داشت.  آرش رنگی نمایشگاه‌دار در غرب تهران، روز دوشنبه اعلام کرد:
در این هفته، خودروهای تویوتا در مدل‌های «کمری» و «پریوس» حدود 100 میلیون تومان افزایش قیمت داشتند و خودروهای هیوندا در مدل «سوناتا» حدود 50 میلیون تومان افزایش را تجربه کردند. بازار خودرو پس از سهمیه‌بندی بنزین راکد شد اما قیمت‌ها از پنج میلیون تا 100 میلیون تومان رشد کرد؛ به گونه‌ای که خودروهای محدوده قیمتی تا 100 میلیون تومان حدود پنج میلیون تومان، خودروهای محدوده 100 تا 300 میلیون تومانی، بین 20 تا 30 میلیون تومان و خودروهای خارجی بالای 300 میلیون تومان، حدود 50 تا 100 میلیون تومانی افزایش داشت.
به گفته وی، از روزهای گذشته و با اعلام قیمت ها و سهمیه‌بندی بنزین، فروشندگان خودرو، دلالان و واسطه‌ها با تفکر رشد قیمت‌ها در آینده، از فروش دست کشیدند. احمد نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان نیز اعلام کرد:
تجربه افزایش قیمت حامل های انرژی در سال های گذشته، نشان می دهد که این بازار در ابتدا شاید برای چند ماه با رکود مواجه شود، اما پس از آن اوضاع دوباره به حالت عادی باز می گردد. نقدینگی سرگردان در دست مردم رقم بالایی است و این شرایط احتمال هجوم مردم برای خرید خودروها را افزایش می دهد. به دلیل فروش نرفتن خودروها در حاشیه بازار، اختلاف بین قیمت‌های بازاری و کارخانه‌ای وجود دارد و همین مساله تقاضای خرید را همچنان بالا نگه می دارد.

ثبت نظر درباره «افزایش قیمت خودروهای هیبریدی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید