تجمع در مقابل کنسولگری ایران در کربلا

تجمع در مقابل کنسولگری ایران در کربلا
تجمع در مقابل کنسولگری ایران در کربلا - Rally in front of Iranian Consulate in Karbala تجمع در مقابل کنسولگری ایران در کربلا - Rally in front of Iranian Consulate in Karbala

به گزارش آسمونی : در دومین روز دور تازه اعتراضات در بغداد، میان تظاهرکنندگان و ماموران امنیتی در میدان تحریر در قلب پایتخت عراق درگیری رخ داد.

پس از گذشت چند ساعت از تحصن صدها معترض عراقی در میدان تحریر بغداد و تلاش چندباره برخی از آنان برای عبور از سد ماموران و رفتن به سمت منطقه سبز، میان دو طرف درگیری هایی بوجود آمد.

نیروهای امنیتی از ساعت پیش تلاش کردند معترضان را به سمت خیابان های اطراف برانند و چادرهای تحصن آنان در میدان تحریر که از شب گذشته برپا شده بود را برچینند اما با مقاومت آنان مواجه شدند.

ماموران یگان "نیروی حافظ قانون" که به دستور مقامات سلاح جنگی حمل نمی کنند، در تلاش هستند با استفاده از گاز اشک آور و گلوله های صوتی و دودزا معترضان را از میدان تحریر متفرق کنند.

هم اکنون صدای شلیک گلوله صوتی و نیز گاز اشک آور محوطه را پر کرده و بسیاری از افراد با کمک نیروهای امدادی مستقر در میدان تحریر یا با ابتکار شخصی و با شستن چشم ها با نوشابه های گازدار به مقابله با این امر می پردازند.

یک مامور امنیتی در پاسخ به سوال معترضان به آنان می گفت که باید به میدان النصر در ضلع جنوبی میدان تحریر منتقل شوند. با این حال هنوز مشخص نیست قصد نیروهای امنیتی متفرق کردن معترضان یا تغییر مکان تحصن و تجمع آنان است.

بسیای از ناظران، سرنوشت اعتراضات اخیر در عراق را به رویدادهای امروز شنبه در بغداد گره زده اند که آیا به آرامش نسبی خود ادامه خواهد داد و وارد فاز تحصن و پیگیری سیاسی خواسته ها خواهد رفت و بقیه نقاط کشور را نیز آرام می کند یا بر تنش ها و درگیری ها به سود گزینه براندازی افزوده خواهد شد و نظم و ثبات کشور بیش از پیش دستخوش تلاطم می شود.

در همین حال گزارش شده است که تعدادی از معترضان عراقی روبه روی كنسولگری جمهوری اسلامی ايران در كربلا تجمع کرده اند.

ثبت نظر درباره «تجمع در مقابل کنسولگری ایران در کربلا»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید