16 اکتبر ، روز جهانی استیو جابز

16 اکتبر ، روز جهانی استیو جابز
روز جهانی استیو جابز - steve jobs day روز جهانی استیو جابز - steve jobs day

آسمونی : استیو جابز در سال 1976 به همراه ( استیو وزنیاک ) و ( رونالد وین ) ، اپل را تاسیس کرد و سه محصول برتر را برای این کمپانی معرفی نمود ، مکینتاش در سال 1984 ، آیپاد در سال 2001 و سپس آیفون در سال 2007 ، البته تجربه شغلی او در اپل با فراز و نشیب هایی نیز همراه بود .

در سال 1985 پس از درگیری با مدیرعامل وقت یعنی ( جان اسکالی ) ، جابز از اپل بیرون رفت و کمپانی Next را تاسیس کرد ، و اگر چه کسب و کار چندان موفقی نداشت ، اما اپل در سال 1997 این شرکت را خرید تا از سیستم عامل Nextstep به عنوان زیر ساخت مک او اس اکس بهره گیرد .

جابز پس از پیوست دوباره به اپل در نقش مدیرعامل ، توانست آنها را از ورشکستگی نجات داده و دو ماه قبل از مرگش ، اپل را به ارزشمندترین کمپانی دنیا بدل نماید . میراث او برای همیشه پابرجاست و اخیرا گفته می شود یکی از سالن های ( اپل پارک ) به اسم او نامگذاری خواهد شد .

تیم کوک در توییت خود به مناسبت زادروز استیو جابز نوشت :

به یاد استیو ، که سخنان و آرمان هایش همواره الهام بخش ما خواهد بود ( هیچ دلیلی وجود ندارد که انسان علاقه قلبی اش را دنبال نکند ) .

مدیرعامل اپل همچنین اظهار داشت :

بینش استیو برای اپل ، فراتر از مدت زمان حضور او در اینجا گسترده است . او می خواست ( اپل پارک ) مرکز نوآوری برای نسل های آتی باشد .

گفتنی است طبق اظهارات کوک ، محیط کاری و فضای سبز مقر جدید این کمپانی به گونه ای طراحی شده که الهام بخش کارکنان و دوستدار محیط زیست باشد و اپل پارک یکی از سبزترین ساختمان های جهان است که تمام انرژی خود را از منابع تجدید پذیر تامین می کند.

ثبت نظر درباره «16 اکتبر ، روز جهانی استیو جابز»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید