23 درصد افراد بالای 35 سال دچار دیابت هستند

23 درصد افراد بالای 35 سال دچار دیابت هستند
23 درصد افراد بالای 35 سال دچار دیابت هستند - 23% of people over the age of 35 have diabetes 23 درصد افراد بالای 35 سال دچار دیابت هستند - 23% of people over the age of 35 have diabetes

به گزارش آسمونی : دکتر علی اسماعیلی ندیمی صبح امروز 21 مهر ماه در حاشیه مراسم پیاده روی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اظهار کرد: مشکل جامعه شهری چاقی و افزایش وزن است و دو سوم جامعه شهری چاق هستند و شاهد الگوی غذایی ناسالم  هستیم.

وی با بیان اینکه دیابت، سرطان و فشار خون برای بروز به زمان نیاز دارند و در کنار این که چاق می شویم باید منتظر بیماری‌های مربوط به متابولیک نیز باشیم تصریح کرد: 23 درصد افراد بالای 35 سال مبتلا به دیابت هستند و باید در این زمینه دقت کرده و الگوی زندگی ما تغییر کند.

اسماعیلی ندیمی ادامه داد: امروزه زنان و مردان، بسیاری از مسیرها را با وسایل نقلیه می روند و برای رفتن به محل کارشان حاضر نیستند چند قدم بیشتر بردارند و حتی ماشین شان را در نزدیک ترین جای ممکن پارک می‌کنند در صورتی که در کنار الگوی تغذیه ای نامناسب و تحرک کمی که داریم بیشتر باید دقت کنیم.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی پیشرو در سیاست گذاری در امر سلامت است، خاطرنشان کرد: باید در مدارس ورود کنیم و به خانواده ها آموزش بدهیم چرا که الگوی تغذیه اگر تغییر کند هزینه های ما در درمان کم خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان عنوان کرد: تا دیابت  کنترل نشود بخش های جراحی و تا فشار خون کنترل نشود بخش های مغز و اعصاب شلوغ خواهند بود و در کنار توصیه های بهداشتی باید  توصیه های تعذیه ای هم  داشته باشیم.

اسماعیلی ندیمی با اشاره به تنوع وجود فست فودها و جذابیت آنها خاطرنشان کرد: ما قصد مقابله با این غذاها را نداریم بلکه باید راهکار داشته باشیم و در کنار آن فعالیت های منظم فیزیکی داشته باشیم.

این متخصص قلب و عروق، پیاده روی را بهترین ورزش خواند و گفت: پیاده روی نیاز به ابزار خاصی ندارد و در هر زمان امکان انجام آن وجود دارد ودر پارکهای شهر فضا های خوبی برای این ورزش است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان به بحث داروهای سنتی و گیاهی که مصرف آن رو به افزایش است پرداخت و توضیح داد: همه ما با گیاهان دارویی آشنایی داریم و با مصرف آن آشنایی داریم اما اگر این مصرف جنبه طبابت پیدا کند باید منتظرعوارض آن هم باشیم.

اسماعیلی ندیمی ادامه داد: داروهای شیمیایی با آزمایشات زیادی که بر روی آن ها انجام شده است وارد بازار می شود و نباید  بی دلیل هر ماده ای را به عنوان دارو تجویز کرد.

وی تاکید کرد: هیچ دارویی معجزه انجام نمی دهد و معجزه در زندگی خود افراد و در خوب خوردن و خوب ورزش کرردن است.

به مناسبت 24 مهرماه روز جهانی غذا، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، اداره نظارت بر فرآورده های غذایی و بهداشتی و مسئولین دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان صبح امروز با شعار "رفتار ما اینده ما را می‌سازد" از دفتر مرکزی دانشگاه علوم پزشکی تا دانشکده دندانپزشکی پیاده روی کردند.

ثبت نظر درباره «23 درصد افراد بالای 35 سال دچار دیابت هستند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید