تنها 21 درصد مردم جهان بدون ویزا سفر می‌کنند

تنها 21 درصد مردم جهان بدون ویزا سفر می‌کنند
تنها 21 درصد مردم جهان بدون ویزا سفر می‌کنند - Only 21% of the world's people travel without a visa تنها 21 درصد مردم جهان بدون ویزا سفر می‌کنند - Only 21% of the world's people travel without a visa

به گزارش آسمونی : سازمان جهانی گردشگری در گزارش جدید خود با اشاره به روند روزافزون استفاده از ویزاهای الکترونیکی و فرودگاهی اعلام کرد: در حال حاضر نیمی از جمعیت جهان برای سفر نیازمند دریافت ویزاهای سنتی هستند.

بر اساس اطلاعات آماری، در سال 1980 میلادی 75 درصد از جمعیت جهان از ویزاهای سنتی استفاده می‌کردند این در حالی است که در سال 2018 این عدد به 53 درصد کاهش یافته است.

همچنین ویزاهای الکترونیکی که در سال 1980 هیچ استفاده‌ای از آنها نمی‌شد، در حال حاضر 10 درصد از سفرهای جهانی را به خود اختصاص داده است و صدور ویزاهای فرودگاهی نیز که حدود 30 سال پیش حدود 5 درصد کاربرد داشت ‌هم‌اکنون 16 درصد از سفرهای جهانی را پوشش می‌دهد.

از سال 1980 تا 2018، کمترین تغییر را می‌توان در جمعیتی از جهان مشاهده کرد که می‌توانستند بدون دریافت ویزا (برنامه‌های لغو ویزا) سفر کنند. در سال 1980 میلادی 20 درصد از جمعیت جهان از برنامه‌های لغو ویزا استفاده می‌کردند و در سال 2018 این رقم با تنها یک درصد افزایش به 21 درصد رسیده است.

با توجه به اهمیت روزافزون گردشگری به عنوان یکی از محرکه‌های مهم اقتصادی، بسیاری از کشورهای جهان در تلاش هستند تا سهم خود را از بازار بین‌المللی گردشگری به روش‌های گوناگون از جمله تسهیلات مرتبط با اخذ ویزا افزایش دهند.

سازمان جهانی گردشگری همچنین گزارش کرده است: از مجموع 1.4 میلیارد نفر گردشگر بین‌المللی که در سال گذشته میلادی سفر کردند، 58 درصد از طریق هوایی، 37 درصد از طریق زمینی، 4 درصد از طریق مسیرهای آبی و 2 درصد از طریق راه آهن به سفر رفته‌اند.

از منظر هدف سفر نیز، تعطیلات و تفریح 56 درصد از اهداف سفر را به خود اختصاص داده است،  27 درصد نیز به دلیل مسائل مرتبط با سلامت و مذهب و 13 درصد نیز بواسطه مسائل تجاری و حرفه‌ای اقدام به سفر کرده‌اند. هدف 4 درصد از مجوع گردشگران بین‌المللی نیز مشخص نشده است.

ثبت نظر درباره «تنها 21 درصد مردم جهان بدون ویزا سفر می‌کنند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید