اهدا شدن نشان عالی هنر برای صلح به چند هنرمند

اهدا شدن نشان عالی هنر برای صلح به چند هنرمند
مراسم پایانی هفتمین جشنواره هنر برای صلح و اهدای نشان عالی هنر برای صلح عصر پنجشنبه 11 مهرماه با اهدای سه نشان عالی صلح به هنرمندان در گالری باروک برگزار شد. هفتمین جشنواره بین‌المللی هنر برای صلح با اهدای نشان عالی هنر برای صلح به سه هنرمند پیشکسوت و تأثیرگذار در عرصه هنر عصر پنجشنبه 11 مهرماه به کار خود پایان داد. اجرای این مراسم برعهده جواد یحیوی بود و در این مراسم هنرمندانی چون حسین و سعید محجوبی، عباس مشهدی زاده، محمد فرنود، کامبیز درمبخش، تاها بهبهانی، امیر اسفندیاری، مونا زندی، اسماعیل میهن دوست حضور داشتند. فریدون فربود دبیر جشنواره هنر برای صلح در ابتدای مراسم از همکاری صمیمانه علیرضا تابش و همراهی بنیاد سینمایی فارابی و اعضای هیات انتخاب بخش سینما تشکر کرد و برگزاری موفق و باشکوه هفتمین جشنواره را حاصل دست رنج و حمایت همه هنرمندان و همراهان فرهنگی جشنواره هنر برای صلح خواند در ادامه این مراسم ایرج میرزا علیخانی دبیر بخش گرافیک جشنواره در مورد بخش موشن پوستر که امسال برای اولین بار به جشنواره اضافه شده بود مطالبی را مطرح کرد و پیام پیوت کونتسه طراح پوستر جشنواره را برای حاضرین قرائت کرد. محمد فرنود عکاس پیشکسوت نیز در ادامه برنامه از حضور نیافتن مسئولان فرهنگی در این رویداد بزرگ فرهنگی سال که در مراسم افتتاحیه‌اش بیش از 5 هزار نفر حضور داشته‌اند ابراز تاسف کرد و اظهار امیدواری کرد که با همراهی و حمایت بیشتر هنرمندان این جشنواره بین‌المللی بتواند در سال‌های آتی با قدرت بیشتری به کار خود ادامه دهد. در این مراسم  پس از اهدای امضای یادبود یانی موسیقیدان برجسته یونانی به جشنواره هنر برای صلح که توسط کاوه افرایی صورت گرفت. از برگزیدگان بخش سینما که عمدتا هنرمندان خارجی بودند و ملیحه غلام‌زاده تنها کارگردان ایرانی برگزیده آن بود تقدیر شد. در بخش پایانی مراسم پس مرور نشان‌های صلح دوره‌های قبل، نشان عالی هنر برای صلح سال 98 به لوریس چکناواریان به پاس نیم قرن تلاش برای موسیقی، امیر نادری سینماگر پیشکسوت برای روایتگری عاشقانه در سینما و  محمدرضا شفیعی کدکنی برای بیش از نیم قرن تلاش در اعتلای فرهنگ و ادب پارسی اهدا شد. لوریس چکناواریان که نشان خود را از دست حسین محجوبی، عباس مشهدی‌زاده و تاها بهبهانی پیشکسوتان هنرهای تجسمی دریافت کرده بود گفت:
شب خاطره‌انگیز و بیادماندنی بود و برای مدال پر ارزش شما سپاسگزارم و امیدوارم در راه صلح با هنرم  به ایران عزیز خدمت کنم.
نادر سماواتی یکی از عکاسان جشنواره هنر برای صلح و از دوستان امیر نادری که در سالن حضور داشت، نشان هنر برای صلح نادری را به نمایندگی از ایشان از امیر اسفندیاری، محمد مهدی گورنگی و مونا زندی دریافت و ابراز تأسف کرد که امیر نادری در ایران حضور ندارد تا این صحنه را ببیند اما خیلی زود این نشان را به آقای نادری خواهد رساند و به او خواهد گفت که همه در ایران به یادش هستند. نشان عالی هنر برای صلح محمدرضا شفیعی کدکنی را فریدون فربود دبیر جشنواره دریافت کرد و اذعان داشت در روز سه‌شنبه در دانشگاه تهران به استاد تحویل خواهد داد. در پایان مراسم هم پس از گرفتن عکس یادگاری هنرمندان پرچم جشنواره را امضا کردند.

ثبت نظر درباره «اهدا شدن نشان عالی هنر برای صلح به چند هنرمند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید