هنگ کنگ استفاده از «ماسک چهره» را در تظاهرات ممنوع اعلام کرد

هنگ کنگ استفاده از «ماسک چهره» را در تظاهرات ممنوع اعلام کرد
هنگ کنگ استفاده از «ماسک چهره» را در تظاهرات ممنوع اعلام کرد - Hong Kong bans the use of face masks in demonstrations هنگ کنگ استفاده از «ماسک چهره» را در تظاهرات ممنوع اعلام کرد - Hong Kong bans the use of face masks in demonstrations

به گزارش آسمونی : «کری لام» فرماندار منطقه خودمختار هنگ هنگ قرار است روز جمعه یک نشست خبری درباره تحولات اخیر در این کشور و اعتراضات برگزار کند.

به گزارش رویترز، منابع پلیس هنگ کنگ می‌گویند که کری لام قرار است در این نشست ممنوعیت استفاده از ماسک را در هرگونه تظاهرات توسط معترضان اعلام کند.

این مساله قرار است به عنوان یک قانون جدید از نیمه شب جمعه اجرایی شود.

رویترز می‌گوید، دو منبع به این خبرگزاری گفته‌اند که دولت قرار است درباره چند قانون اضطراری بحث و بررسی کند که یکی از این قوانین ممنوعیت استفاده از ماسک چهره در تظاهرات و شورشهای خیابانی است، اقدامیکه که دولت محلی هنگ کنگ انتظار دارد باعث کاهش اعتراضات گسترده اخیر شود.

دقایقی بعد از انتشار این اخبار، کری لام با حضور در نشست خبری اجرای این قانون را رسما اعلام کرد.

وی گفت که این طرح از روز شنبه 5 اکتبر آغاز خواهد شد.

در حالیکه معترضان هنگ کنگی خود را را طرفدار دموکراسی به تصویر می‌کشند، پلیس هنگ‌کنگ در عملیات اخیر خود، مقادیر زیادی از تسلیحات و مواد منفجره در پناهگاه‌های این معترضان کشف و ضبط کرده‌ است.

بنا به گزارش شبکه «راشاتودی»، آنطور که پلیس هنگ کنگ اعلام کرده است، در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری، در ارتباط با معترضان هنگ کنگ، 48 مکان در سراسر شهر تفتیش شده است.

تظاهرات ضددولتی در هنگ‌ کنگ برای اولین بار در ماه مارس سال جاری میلادی برگزار شد که در آن هزاران معترض برای اعتراض به لایحه استرداد مجرمین به دولت مرکزی چین به خیابان آمدند.

علیرغم آنکه لایحه مذکور لغو شده است، اعتراضات همچنان ادامه دارد و معترضان تحت پرچم آمریکا و انگلیس به تظاهرات ضددولتی خود ادامه داده‌اند و خواستار حقوق و آزادی‌های بیشتر شده‌اند و شهر را به صحنه جنگ تبدیل کرده‌اند.

پکن معتقد است که واشنگتن در دامن زدن به آشوب‌های هنگ کنگ نقش داشته است. چندی پیش نیز تصاویری از یک دیپلمات آمریکایی در حین دیدار با رهبران معترضان هنگ‌کنگ منتشر شد.

ثبت نظر درباره «هنگ کنگ استفاده از «ماسک چهره» را در تظاهرات ممنوع اعلام کرد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید