تحصیل در آمریکا

دانشگاه های آمریکا

کشور آمریکا تعداد زیادی دانشگاه و کالج دارد که بسیاری از آن ها در دنیا معتبر و منحصر به فرد هستند. اکثر این دانشگاه ها از کیفیت تحصیل و امکانات خیلی خوبی برخوردارند. از دانشگاه ها معروف آمریکا می‌توان به هاروارد، استنفورد، ماساچوست، میشیگان، ویرجینیا، کالیفرنیا و... اشاره کرد.

رشته های تحصیلی پر طرفدار

سالانه حدود 1 میلیون دانشجوی خارجی در سطح دانشگاه های کشور آمریکا تحصیل می‌کنند. این دانشجویان در مقاطع مختلفی مشغول به تحصیل اند. البته در نظر داشته باشید که تامین هزینه های تحصیل و زندگی به این آسانی نیست. مهم ترین و رایج ترین رشته های تحصیلی در آمریکا، رشته های زیر می‌باشند:
  • مهندسی
  • مدیریت
  • ریاضیات
  • علوم کامپیوتری
 

هزینه تحصیل در آمریکا

هزینه تحصیل در مقاطع مختلف متفاوت است و همچنین بستگی به محل تحصیل، دانشگاه و رشته تحصیلی دارد. اما مقدار متوسط هزینه ها در مقاطع مختلف به شرح زیر است:
  • هزینه تحصیل در مدارس، سالانه حدود 100 دلار می‌باشد.
  • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی بین 12هزار تا 20هزار دلار در سال می شود.
  • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حدوداً بین 25هزار تا 30هزار دلار در سال می باشد.
  • هزینه تحصیل در مقطع دکترا سالانه بیش از 35 هزار دلار می شود.
 

تحصیل در مدارس آمریکایی

در آمریکا هم مدارس دولتی وجود دارد و هم مدارس خصوصی. مدارس دولتی برای افرادی که ساکن آمریکا بوده و مالیات پرداخت می کنند رایگان است. هزینه‌ای که در بالا ذکر شد برای یک مدرسه خصوصی با امکانات بسیار عالی است. از این امکانات می توان به خوابگاه، وعده های غذایی، سالن های ورزشی و امکانات یادگیری زبان اشاره کرد.

تحصیل در مقطع کارشناسی (لیسانس) در آمریکا

افرادی که برای تحصیل در مقطع کارشناسی به آمریکا می‌ روند که تعداد آن ها کم هم نیست شانس خود را برای تحصیل در مقاطع بالاتر و همچنین بیدا کردن کار افزایش می دهند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی لازم است که نمراه آیلتس بالای 6 بگیرند. این افراد باید طی 4 سال درس خود را تمام کرده و مدرک کارشناسی خود را دریافت کنند. همچنین آن ها می توانند در هفته تا 10 ساعت نیز کار کنند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) در آمریکا

از افرادی که ساکن آمریکا هستند تنها عده کمی در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می کنند. اما با داشتن این مدرک فرد بسیار راحت تر می تواند در این کشور کار پیدا کند. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز فرد باید آیلتس بالا 6 داشته باشد. تحصیل در این مقطع با توجه به رشته تحصیلی می تواند بین 1 تا 3 سال طول بکشد. این افراد می توانند در هفته تا 20 ساعت کار کنند.

تحصیل در مقطع دکترا در آمریکا

تحصیل در مقطع دکتری در آمریکا به سادگی مقاطع دیگر نیست. برای تحصیل در این مقطع در آمریکا شما باید یک رزومه تحصیلی و علمی بسیار قوی را ارائه بدهید. این رزمه باید شامل معدل بالای 16، مقالات علمی و پژوهش های متعدد و مدرک زبان و... باشد. مدت زمان تحصیل در این مقطع در آمریکا بین 3 تا 5 سال به نسبت رشته به طول می‌انجامد. با توجه به هزینه های بسیار بالای این مقطع که قبلاَ گفتیم بهترین راه برای کم کردن هزینه های این مقطع استفاده از انواع بورس های تحصیلی است. تحصیل نیز یکی از راه های بسیار پر استفاده برای مهاجرت به آمریکا همانند لاتاری می باشد.

ثبت نظر درباره «تحصیل در آمریکا»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید