قرعه کشی لاتاری آمریکا چیست و چگونه ثبت نام کنیم؟

قرعه کشی لاتاری آمریکا چیست و چگونه ثبت نام کنیم؟
  برای درک بهتر موضوع لاتاری و قرعه‌کشی گرین کارت، ابتدا باید به پرسش ساده "لاتاری چیست" پاسخ دهیم: "لاتاری، یک سازوکار قرعه‌کشی برای دادن ویزای اقامت و گرین کارت کشور آمریکا به متقاضیان است." این جمله می‌تواند راحت‌ترین و مختصرترین تعریف برای لاتاری باشد. اما باید به این نکات اشاره کنیم که لاتاری چگونه اجرای می‌شود؟ چه کسانی واجد شرایط ثبت نام هستند؟ و چگونه می‌توان برای لاتاری ثبت نام کرد؟ در ادامه، به این موضوعات خواهیم پرداخت و شما را با مواردی که لازم است درباره لاتاری آمریکا بدانید، آشنا خواهیم کرد.

ساز و کار لاتاری چگونه است؟

هر ساله، کشور آمریکا به 55 هزار نفر از اتباع خارجی از طریق لاتاری اجازه اقامت دائم در این کشور را اعطا می‌کند. در همین راستا، هر سال، لیستی از کشورهایی که اتباع آن مجاز به ثبت نام در سیستم لاتاری هستند، اعلام می‌شود و تا کنون نام کشور ایران هر ساله در این لیست بوده است. پس از برنده شدن در لاتاری میزان پذیرش از هر کشور و سخت‌گیری‌های مربوط به آن، به موارد مختلفی بستگی دارد و این موارد تنها هنگام تایید صلاحیت افراد لحاظ می شود و در روند برنده شدن لاتاری بی تاثیر است. معمولا کشور آمریکا تلاش می‌کند تا از نژادهای گوناگون مهاجر بپذیرد تا تفاوت نژادی را در این کشور بیشتر کند. قرعه کشی لاتاری آمریکا هر ساله برگزار می‌شود و تعداد زیادی در آن ثبت نام می‌کنند، اما 55 هزار نفر از این افراد موفق به دریافت گرین کارت آمریکا می‌شوند. گرین کارت یا برگ سبز همان اجازه نامه‌ی اقامت دائم در آمریکا است که به واسطه آن شما از حقوق شهروندی یک آمریکایی در این کشور برخوردار هستید. داشتن گرین کارت آمریکا شامل مزایای بسیار زیادی از جمله امکان سفر به اکثر کشورهای دنیا بدون دریافت ویزا می‌شود.    

شرایط ثبت نام در لاتاری

عموم افراد می‌توانند در لاتاری ثبت نام کنند و شرکت در این قرعه کشی شرایط پیچیده‌ای ندارد. متقاضیان ثبت نام برای لاتاری باید حداقل مدرک دیپلم دبیرستان یا معادل آن را داشته باشند و یا در پنج سال اخیر حداقل دو سال در یک زمینه شغلی که برای مهارت در آن حداقل دو سال زمان لازم است، سابقه کاری داشته باشند. از امسال شرط دیگری برای ثبت نام در لاتاری لحاظ شده که آن داشتن پاسپورت است. متقاضیان باید در فرم ثبت نام شماره پاسپورت خود را درج نمایند. نکته دیگر درباره لاتاری این است که همسر و فرزندان زیر 21 سال فردی که برنده قرعه کشی شده نیز اجازه اقامت در آمریکا را دریافت می‌کنند. بنابراین، در فرم ثبت نام باید مشخصات کامل خانواده خود را وارد کنید. معمولا زن و شوهرها برای افزایش شانس خود، هر دو در لاتاری ثبت نام می‌کنند.

چگونه در لاتاری ثبت نام کنیم؟

زمان ثبت نام لاتاری آمریکا، هر ساله از اوایل یا اواسط مهر (اوایل ماه اکتبر) تا اوایل یا اواسط آبان است و در طی این مدت افراد با مراجعه به وب‌سایت www.cartesabz.net می‌توانند نسبت به ثبت نام در لاتاری اقدام کنند. با مراجعه به این وب‌سایت شما مشخصات کامل خود را به فارسی وارد می‌کنید. توجه داشته باشید که مشخصات واردشده توسط شما، باید کاملا درست و دقیق باشد. همچنین، عکس خود را در این وب‌سایت آپلود می‌کنید؛ عکس لاتاری شما باید شرایط خاصی داشته باشد و هر عکسی را نمی‌توانید برای ثبت‌نام خود استفاده کنید.     در  مجموعه کارت سبز تمامی اطلاعات شما توسط تیم متخصص ترجمه میشود و عکس های شما نیز ادیت و ویرایش میشود تا تمامی اطلاعات شما در فرم ثبت نام لاتاری به صورت صحیح و مطابق با شرایط ثبت شود و امکان برد شما بیشتر شود. پس از 7 ماه و در ماه می میلادی نتایج قرعه کشی اعلام شده و افراد میتوانند نتیجه را با کد رهگیری از طریق وبسایت کارت سبز مشاهده کنند. پس از اعلام نتایج کارهای مربوط به مهاجرت آغاز می‌شود و در مرحله اول شما باید برای مصاحبه به یکی از کنسولگری‌ها یا سفارت‌های آمریکا مراجعه کنید. برای ایرانی‌ها معمولا کشورهای امارات و ترکیه گزینه‌های مناسبی هستند. پس از پذیرفته شدن در این مرحله زمان آن رسیده است که چمدان‌هایتان را ببندید و به سمت آمریکا سفر کنید!

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام در لاتاری، هزینه ها و مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام می‌توانید به وب سایت مجموعه کارت سبز مراجعه نمایید.

 

ثبت نظر درباره «قرعه کشی لاتاری آمریکا چیست و چگونه ثبت نام کنیم؟»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید