آخرین جزئیات دریافت ارز اربعین

آخرین جزئیات دریافت ارز اربعین
آخرین جزئیات دریافت ارز اربعین - Latest details of Arbaeen currency exchange آخرین جزئیات دریافت ارز اربعین - Latest details of Arbaeen currency exchange

به گزارش آسمونی : کامران سلطانی زاده، رئیس کانون صرافان ایرانیان در واکنش به ادعای خبری مبنی بر ثبت نام زوار اربعین در سامانه سنا، گفت: مردم در هیچ سامانه‌ای ثبت نام نخواهند کرد بلکه با در دست داشتن گذرنامه و کارت ملی برای دریافت ارز اربعین به صرافی‌های بانکی و غیر بانکی مراجعه کرده و ارز مورد نیاز خود را دریافت خواهند کرد.

دریافت ارز اربعین نیاز به ثبت نام در سامانه ندارد

او ادامه داد: ثبت نام در سامانه تنها توسط صرافان صورت می‌گیرد، به نحوی که برای صراف‌ها و فروشندگان ارز در سامانه سنا یک پنجره مجازی با نام " ارز زیارتی " گشوده شده است که فروشندگان می‌توانند ارز خود را با نرخ بازار آزاد و سامانه نیما در آن بفروشند.

سلطانی زاده در پاسخ به این سوال که آیا این 100 یورو یا معادل آن جزئ سهمیه 2000 هزار یورویی هر فرد در سال به شمار می‌رود بیان کرد: خیر، این میزان ارز به عنوان ارز زیارتی و مخصوص ایام اربعین در اختیار زوار قرار می‌گیرد، سهمیه 2 هزار یورویی هموطنان محفوظ است.

شب گذشته مدیر عامل کانون بانک‌های خصوصی خبری تحت عنوان ثبت نام زائران در سامانه سنای مرکزی یا بانک مرکزی را مطرح کرده بود که روابط عمومی بانک مرکزی این موضوع را رد کرد.

به گفته عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی هر فرد می‌تواند به میزان 100 یورو یا معادل آن را با نرخ ارز نیما از صرافی‌های بانکی و غیر بانکی تهیه کند. البته تفاوت چندانی نیز بین نرخ آزاد و نیمایی وجود ندارد و نرخ هر یک از اسعار مورد نیاز سفر اربعین به شرح زیر است.

شما می‌توانید معادل 100 یورو به نرخ بازار ثانویه مبلغ 11 هزار و 214 دینار عراقی دریافت کنید چرا که در دینار چیزی حدود 100 تومان محاسبه می‌شود. همچنین با 100 یورو به نرخ سامانه نیما چیزی معادل 112 دلار آمریکا را می‌توانید از صرافی‌های تهیه کنید.

ثبت نظر درباره «آخرین جزئیات دریافت ارز اربعین»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید