سهام عدالت ؛ خبرهای خوش برای مشمولان

سهام عدالت ؛ خبرهای خوش برای مشمولان
خبرهای خوش برای مشمولان - Good news for equity dividends خبرهای خوش برای مشمولان - Good news for equity dividends

به گزارش آسمونی : سید جعفر سبحانی در خصوص زمان واریز سود سهام عدالت سال 97 بیان کرد: مجامع سه الی چهار شرکت بزرگ موجود در سبد سهام عدالت، پایان مهر ماه برگزار خواهد شد و در هفته اول آبان ماه میزان سود تخصیصی تمام مشمولان مشخص می‌شود که هر مشمول چه میزان سود دریافت می‌کند.

وی در ادامه افزود: پرداخت سود سهام عدالت سال مالی 97، از اواخر آذر ماه شروع به توزیع می‌شود.

مشاور سازمان خصوصی تاکید کرد: رقم و میزان سود سهام عدالت به چند عامل بستگی دارد. ممکن است فردی 10 سهم ایران خودرو را خریداری کرده باشد و فردی دیگر 1000 سهم، بنابراین طبیعی است که سود به اندازه سهم خواهد بود.

سبحانی با اشاره به افزایش سود سال مالی 97، سهام عدالت مشمولین تصریح کرد: سود سال 95 برای مشمولانی که سهم یک میلیون تومانی داشتند 150 هزار تومان بود که در سال 96 این عدد به 175 هزار تومان رسید.

وی در این باره توضیح داد: این سود برای سال 97 باز هم افزایش خواهد داشت. هر چند در حال حاضر نمی‌توان میزان آن را بیان کرد چراکه هنوز مجمع چند بنگاه و شرکتی که سهام عدالت دارند، برگزار نشده است.

مشاور سازمان خصوصی در خصوص میزان مصوب سهام عدالت برای مشمولین اظهار کرد: از ابتدا سهام عدالت تا سقف یک میلیون تومان برای مشمولان مصوب شده بود. در طول 10 سال از شروع ثبت نام تا زمان ساماندهی در سال 95سود از شرکت‌های سرمایه پذیر در بخش سهام عدالت به سازمان خصوصی سازی واریز و به خزانه منتقل می‌شد تا بدانیم پس از 10 سال میزان یک میلیون تومان سهم تخصیصی مشمولان چه میزان برای یک فرد مالکیت ایجاد کرده است که این عدد بعد از 10 سال به 532 هزار تومان رسید.

ثبت نظر درباره «سهام عدالت ؛ خبرهای خوش برای مشمولان»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید