فدراسیون جودوی ایران تعلیق شد

فدراسیون جودوی ایران تعلیق شد
فدراسیون جودوی ایران تعلیق شد - The Iranian Judo Federation was suspended فدراسیون جودوی ایران تعلیق شد - The Iranian Judo Federation was suspended

به گزارش آسمونی : فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد بعد از اتفاقاتی که در رقابت‌های قهرمانی جهان 2019 توکیو رخ داد که طی آن سعید ملایی (بنا به ادعای فدراسیون جهانی) از طرف مقامات ایرانی مجبور به کناره‌گیری از رقابت خود شد، این فدراسیون اقدام به تعلیق جودوی ایران از حضور در کلیه رقابت‌های بین‌المللی کرد.

در بیانیه فدراسیون جهانی جودو آمده است: این رفتارها در تضاد کامل با مفاد نامه‌ای است که به تاریخ 8 می 2019 به فدراسیون جهانی جودو ارسال شد که امضای سید رضا صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک ایران و آرش میراسماعیلی، رییس فدراسیون جودوی ایران در پای آن قرار داشت. در آن نامه این‌طور ذکر شده بود که ما تمایل داریم که این را تایید کنیم که کمیته المپیک ایران کاملا به منشور المپیک و اصول آن پایبند است و فدراسیون ایران کاملا آن را رعایت می‌کند.

در ادامه این بیانیه فدراسیون جهانی جودو مدعی شد: ایران علاوه بر این، نقض آشکار و جدی اساسنامه فدراسیون جهانی جودو را انجام داده و اهداف و اساس فعالیت فدراسیون جهانی را رعایت نکرده است.

بدون هیچ پیش داوری یا اتهام احتمالی، این رفتارها موارد زیر را نقض کرده است:

  • اساسنامه فدراسیون جهانی جودو
  • احترام به اصول جهانی و هرگونه بی‌طرفی سیاسی
  • ماده 1.2.4: قائل نشدن هرگونه تبعیض به هر دلیلی در رابطه با نژاد، رنگ پوست، جنسیت، تمایل‌های جنسی، زبان، مذهب، گرایشات سیاسی یا عقیدتی، ثروت و ...
  • قوانین سازمانی و ورزشی فدراسیون جهانی جودو
  • ماده1.2.2 - تبانی و باخت عمدی(نتیجه غیرواقعی)
  • اصول اخلاقی فدراسیون جهانی جودو
  • منشور المپیک

کمیته اجرایی فدراسیون جهانی جودو در نظر گرفت که چنین رفتاری غیرقابل تحمل است و در نتیجه با استناد به ماده 28 اساسنامه فدراسیون جهانی جودو پروسه قضایی علیه فدراسیون ایران و ارائه این پرونده به کمیته انصباطی فدراسیون جهانی جودو در اسرع وقت صورت می‌گیرد.

ثبت نظر درباره «فدراسیون جودوی ایران تعلیق شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید