شمار جان‌باختگان و مجروحان حادثه کربلا درحال افزایش است

شمار جان‌باختگان و مجروحان حادثه کربلا درحال افزایش است
شمار جان‌باختگان و مجروحان حادثه کربلا درحال افزایش است - The death toll in Karbala is on the rise شمار جان‌باختگان و مجروحان حادثه کربلا درحال افزایش است - The death toll in Karbala is on the rise

به گزارش آسمونی : منابع خبری عراق پیش‌تر به نقل از وزارت بهداشت این کشور گزارش دادند، در حادثه مراسم عزاداری عاشورای حسینی (ع) در کربلا، 31 زائر جان باختند و 100 تن دیگر مصدوم شدند.

این حادثه در جریان برگزاری مراسم «رکضه طویریج» (دویدن طویریج) که هر سال ظهر عاشورا برای بزرگداشت قیام کربلا در بین‌الحرمین برگزار می‌شود، رخ داد و تعدادی از زائران زیر دست و پا ماندند.

حجت‌الاسلام صحبت‌الله رحمانی، مدیرکل عتبات سازمان حج به استناد فهرست مجروحان و جان‌باختگان این حادثه که در اختیارش قرار گرفته است، گفت: در بین اسامی منتشر شده تا این لحظه، هنوز نام زائر ایرانی مشاهده نشده است اما ستاد ویژه‌ای برای شناسایی زائران در کربلا تشکیل شده است.

این درحالی است که رضایی، معاون سازمان حج و زیارت به یک خبرگزاری اعلام کرده است: در بین مصدومان حادثه عاشورای کربلا ، هفت ایرانی مجروح شده‌اند که پس از درمان سرپایی از بیمارستان مرخص شده‌اند. او گفت، تا این لحظه هیچ ایرانی بین جان‌باختگان این حادثه شناسایی نشده اما یک بیمارستان هنوز برای بررسی باقی مانده است.

رحمانی اما گفت: هنوز اطلاعات زائران ایرانی مصدوم شده و یا جان‌باخته، به طور دقیق مشخص نشده است.

ثبت نظر درباره «شمار جان‌باختگان و مجروحان حادثه کربلا درحال افزایش است»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید