وزیر دفاع قطر : ایران بازیگری اساسی و رکنی اصلی در امنیت منطقه است

وزیر دفاع قطر : ایران بازیگری اساسی و رکنی اصلی در امنیت منطقه است
ایران بازیگری اساسی و رکنی اصلی در امنیت منطقه است - Iran is a key player in the security of the region ایران بازیگری اساسی و رکنی اصلی در امنیت منطقه است - Iran is a key player in the security of the region

به گزارش آسمونی : به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزارت دفاع قطر در بیانیه‌ای اعلام کرد: خالد بن حمد العطیه وزیر دفاع قطر در تماس تلفنی امیر حاتمی وزیر دفاع ایران بر موضع دوحه مبنی بر اینکه امنیت و ثبات منطقه مسئولیت همگان است، تاکید کرد و گفت که این امر نشستن بر سر میز گفت وگو بین همه طرف‌های مختلف را ایجاب می‌کند.

این بیانیه افزود: العطیه در جریان تماس تلفنی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور دوست جمهوری اسلامی ایران با وی تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران بازیگری اساسی و طرفی اصلی در امنیت و ثبات منطقه است.

براساس این بیانیه، وزیر دفاع ایران نیز از درایت رهبران قطری در مدیریت بحران خود با کشورهای همجوار ستایش و از العطیه برای سفر به تهران دعوت کرد.

وزیر قطری نیز از این دعوت استقبال کرد. در گفت وگوی تلفنی بین دوطرف همچنین روابط دوجانبه و راه‌های تقویت و توسعه آن در زمینه‌های مختلف بررسی شد.

دوطرف در این تماس همچنین نزدیک بودن عید سعید قربان را به یکدیگر تبریک گفته و برای امت اسلامی سلامت و بهروزی آرزو کردند.

ثبت نظر درباره «وزیر دفاع قطر : ایران بازیگری اساسی و رکنی اصلی در امنیت منطقه است»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید