واکنش لندن به تحریم‌ های جدید آمریکا علیه روسیه

واکنش لندن به تحریم‌ های جدید آمریکا علیه روسیه
واکنش لندن به تحریم‌ های جدید آمریکا علیه روسیه - London's reaction to new US sanctions against Russia واکنش لندن به تحریم‌ های جدید آمریکا علیه روسیه - London's reaction to new US sanctions against Russia

به گزارش آسمونی : دومینیک راب، وزیر امور خارجه انگلیس در پیامی در صفحه توئیتر خود از اقدام آمریکا در تحریم روسیه استقبال کرد.

در این پیام آمده است: ما از حمایت تزلزل ناپذیر امروز آمریکا با اعمال تحریم‌های شیمیایی و بیولوژیکی در واکنش به استفاده روسیه از عنصر کشنده اعصاب در سالزبری (انگلیس) استقبال می‌کنیم. ادامه واکنش جهانی نشان می‌دهد ما بیکار نمی‌نشینیم و استفاده این سلاح‌های وحشتناک را بدون پیامد نمی‌گذاریم.

آمریکا روز شنبه در ارتباط با حمله با گاز اعصاب نوویچوک به سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه سابق روس در انگلیس در سال 2018 تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال کرد.

اسکریپال در سال 2006 از سوی مقامات روسیه به اتهام همکاری با ام. آی. سیکس (سرویس اطلاعاتی انگلیس) و افشای اسامی ماموران پوششی اطلاعاتی روسیه در اروپا به سیزده سال زندان محکوم شد. دمیتری مدودوف، رئیس جمهور وقت روسیه در سال 2010 با امضای فرمانی اسکریپال را عفو کرد، اما وی به انگلیس رفت.

لندن، مسکو را مسئول مسمومیت جاسوس دوجانبه می‌داند و بار‌ها در این خصوص به روسیه اتهام‌زنی کرده است. مسکو با رد تمامی این اتهامات خواستار ارائه شواهد موثق از سوی لندن شده است.

ثبت نظر درباره «واکنش لندن به تحریم‌ های جدید آمریکا علیه روسیه»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید