آمریکا تحریم‌های بیشتری علیه روسیه اعمال کرد

آمریکا تحریم‌های بیشتری علیه روسیه اعمال کرد
آمریکا تحریم‌های بیشتری علیه روسیه اعمال کرد - The US imposed more sanctions on Russia آمریکا تحریم‌های بیشتری علیه روسیه اعمال کرد - The US imposed more sanctions on Russia

به گزارش آسمونی : به نقل از دیلی بیست، حملات شیمیایی مورد ادعا در مورد سرگئی اسکریپال، جاسوس دوجانبه سابق روسیه و دخترش یولیا اسکریپال است که در چهارم مارس 2018 در معرض عامل اعصاب نوویچوک قرار گرفتند و به شدت بیمار شدند. مظنونان این حادثه که دو مرد روس بودند، اتهاماتشان را منکر شدند.

فایننشال تایمز گزارش داد، تحریم‌های مذکور به دنبال تحریم‌های دیگری که اوت 2018 اعمال شد، به اجرا درآمد. این تدابیر تحت "قانون کنترل تسلیحات شیمیایی و بیولوژیکی و حذف جنگ" و همچنین قانون 1991 ایجاب می‌کند اگر روسیه عدم استفاده دوباره از تسلیحات شیمیایی را تضمین نکند، آمریکا ظرف 90 روز تحریم‌های بیشتری علیه آن اعمال کند.

به گزارش فایننشال تایمز، دولت روسیه هرگونه ارتباط با این حمله را تکذیب می‌کند. دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه چهارشنبه گفت‌وگوی تلفنی برقرار کردند اما مشخص نیست که صحبت‌هایشان به موضوع تحریم‌ها ارتباطی داشته است یا خیر.

براساس گزارش پایگاه پولیتیکو، الیوت انگل، از نمانیدگان دموکرات کنگره و مایکل مک‌کال، از نمایندگان جمهوری‌خواه کنگره آمریکا اخیرا نامه‌ای با همین موضوع به کاخ سفید ارسال کردند و گمان می‌رود آنها کاخ سفید را به حفظ موضع خود علیه روسیه بابت این حمله ترغیب کرده باشند.

ثبت نظر درباره «آمریکا تحریم‌های بیشتری علیه روسیه اعمال کرد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید