بازگشت قیمت مرغ به کانال 14هزار تومان

بازگشت قیمت مرغ به کانال 14هزار تومان
بازگشت قیمت مرغ به کانال 14هزار تومان - Price of chicken back to the channel 14 thousand tomans بازگشت قیمت مرغ به کانال 14هزار تومان - Price of chicken back to the channel 14 thousand tomans

به گزارش آسمونی : در حالی که سقف قیمت مصوب مصرف کننده هر کیلوگرم مرغ 12هزار و 900 تومان است این محصول در بازار به قیمت های متفاوتی و بالاتر از نرخ مصوب خود به فروش می‌رسد.

بر اساس گزارش میدانی هر کیلوگرم مرغ در خرده فروشی‌های تهران 14هزار و 500 تا 16هزار تومان به‌فروش می‌رسد. هر کیلوگرم از این محصول در روزهای گذشته تا 17هزار تومان نیز بالا رفته بود، اما اکنون قیمت آن کاهش بیش از 2هزار تومانی داشته، اما هنوز بالاتر از نرخ مصوب است.

قیمت هر کیلوگرم مرغ در خیابان پلیس تهران 14700 تومان، شهرک اندیشه تهران 14800 تومان، خیابان نجات‌اللهی 14500، خیابان حبیب الهی 16 هزار تومان و در آیت الله کاشانی 15 هزار و 500 تومان به فروش رسد.

بنابراین گزارش پیش از این معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفته بود که فروش مرغ بالاتر از 12هزار و 900 تومان تخلف است و هیچ واحد صنفی و فروشگاهی حق عرضه مرغ بالاتر از این قیمت را ندارد.

بنابراین گزارش قیمت مرغ در حالی افزایش یافته است که صادرات این محصول آزاد است و با قیمت‌های بالاتری به خارج از کشور صادر می‌شود.

اما مرغداران دلیل افزایش قیمت مرغ را تنشهای گرمایی در مرغداری‌ها و تلفات می‌دانند.

ثبت نظر درباره «بازگشت قیمت مرغ به کانال 14هزار تومان»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید