محله انقلاب
میدان انقلاب میدان انقلاب نام محله : انقلاب موقعیت جغرافیایی : مرکز تهران منطقه شهرداری : منطقه 6 شهرداری تهران ، ناحیه 1 بافت : تقریبا نوساز محدودیت ترافیکی : دارد (طرح ترافیک ) محله های همسایه :آذربایجان ، جمهوری ، کشاورز ، ولیعصر ایستگاه های مترو : ایستگاه های تاتر شهر و میدان انقلاب ( خط 3 ) ایستگاه های بی ار تی : ایستگاه های تاتر شهر ، دانشگاه تهران و میدان انقلاب ( خط 1 ) قیمت هر متر مربع : 10 تا 18 میلیون تومان ( در سال 98 )

اطلاعات عمومی محله انقلاب

بافت محله بافت محله بافت محله : از آن جایی که محله انقلاب از محلات قدیمی تهران است بافتی کم و بیش قدیمی و تجاری دارد البته نباید انتظار خانه های ویلایی قدیمی را در این محله داشت ، قرار گرفتن در مرکز شهر باعث شده که اکثر خانه های این محله آپارتمانی باشد. تراکم جمعیتی : حدود 10 هزار نفر در این محله زندگی می کنند . قیمت ملک : قیمت ملک در محله انقلاب از 10 میلیون تومان شروع شده و به 18 میلیون تومان خاتمه میابد ( در سال 98 ) .

اطلاعات جغرافیایی محله انقلاب

خیابان انقلاب خیابان انقلاب همسایه های انقلاب : محله انقلاب از شمال به محله کشاورز و خیابان بلوار کشاورز راه دارد ، از جنوب به محله آذربایجان و خیابان جمهوری می رسد ، در غرب محله جمهوری قرار دارد و شرق این محله ولیعصر است . میادین و خیابان های اصلی : خیابان های انقلاب ، ولیعصر و جمهوری از خیابان های مهم این محله اند میدان انقلاب نیز تنها و مهم ترین میدان این منطقه به شمار می آید.

اماکن مهم محله انقلاب

بلوار کشاورز بلوار کشاورز بوستان ها و فضای سبز : تنها پارک موجود در این محله پارک دانشجو است . حمل و نقل عمومی : ایستگاه های متر و تاتر شهرو انقلاب و ایستگاه های اتوبوس تاتر شهر ، دانشگاه تهران و میدان انقلاب ار موارد حمل ونقل عمومی در این محله به شمار می آیند . پمپ بنزین وصال پمپ بنزین وصال پمپ بنزین ها : پمپ بنزین وصال در شمال این محله نزدیک ترین پمپ بنزین به این محله است. کتابفروشی های خیابانی کتابفروشی های خیابانی مراکز خرید و تجاری : این محله به داشتم کتابفروشی های فراوان شهرت دارد طوری که کمتر مغازه ای در حد فاصل چهار راه ولیعصر و میدان ولیعصر قرار دارد که کتابفروشی نیست ، بعد از کتابفروشی ،کافه ها بیشترین تعداد را دارند و حق انتخاب زیادی برای شما فرهم می کنند. سینما : محله انقلاب نسبت به بقیه محله های تهران سینما های بیشتری را در خود جا داده است مانند : سینما بهمن ، سینما مرکزی ، سینما سپیده و سینما پلازا . اماکن اداری : کارگزاری شماره 53 بیمه تامین اجتماعی در خیابان رازی ، سه دفتر پیشخوان دولت در خیابان های ولیعصر ، کارگر شمالی و برادران مظفر قرار دارند که از اماکن مهم اداری این محله به شمار می آیند . مراکز درمانی : بیمارستان های مدائن و رحیمیان در خیابان فلسطین ، بیمارستان البرز در خیابان وصال و بیمارستان پارس در بلوار کشاورز از مراکز درمانی مهم این محله به شمار میروند. مساجد : مساجد سید الشهدا و ولیعصر در خیابان انقلاب از مساجد مهم این محله اند.

تاریخچه و نامگذاری

زمینهای محله انقلاب در دوره قاجاریه بیرون از حصار تهران بودند و زمانی که حصار جدید تهران در دهه 1280 ساخته شد ،بخشی از این زمینها درون حصار و در شمالی ترین حد آن قرار گرفتند قسمت شمالی منطقه 11 قدمتی دیرینه نداشته و به دوره پهلوی بر می گردد . محله انقلاب در حال حاضر به علت هم جواری با دانشگاه تهران به مکانی فرهنگی تبدیل شده و بخشی از آن را بازار نشر کتاب و محصولات فرهنگی  تشکیل می دهد.

خیابان وصال خیابان وصال میدان فلسطین میدان فلسطین   شما نیز اگر در محله انقلاب زندگی می کنید از دغدغه های خود برایمان بگویید و چه نکات مثبت یا منفی درمورد این محله وجود دارد .

ثبت نظر درباره «محله انقلاب»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید