خروج مرغ از چهارمحال و بختیاری ممنوع شد

خروج مرغ از چهارمحال و بختیاری ممنوع شد
خروج مرغ از چهارمحال و بختیاری ممنوع شد - Take out Chicken from Chaharmahal and Bakhtiari was banned خروج مرغ از چهارمحال و بختیاری ممنوع شد - Take out Chicken from Chaharmahal and Bakhtiari was banned

به گزارش آسمونی : حسین صالحی روز دوشنبه اظهار داشت: خروج مرغ زنده یا گوشت مرغ آماده طبخ از این استان به خاطر تاثیر گذاری مستقیم بر روی افزایش قیمت گوشت سفید و در راستای تعادل بخشی به بازار ، ممنوع است و با همکاری نیروی انتظامی با متخلفان برخورد قانونی می شود.

وی با بیان اینکه در دو هفته اخیر قیمت مرغ در استان در نوسان بوده است گفت: خروج بی‌رویه مرغ زنده از این استان سبب بالا رفتن قیمت این ماده پروتئینی پر مصرف شده است.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری از نظارت مستمر و روزانه بر کشتارگاه ها و مرغدای های استان خبر داد و گفت: با ابلاغ کتبی این اداره ، حمل و نقل و عرضه گوشت مرغ بدون نظارت و مجوز ماموران دامپزشکی در سطح استان جلوگیری می شود.

صالحی، همچنین از ممنوعیت خروج دام سبک و سنگین از استان از اوایل سال جاری تاکنون خبر داد و تصریح کرد: با دستور دادستان ، خروج هرگونه دام از استان بودن مجوز و هماهنگی سازمان دامپزشکی ممنوع است.

معاون سلامت اداره‌ کل دامپزشکی چهارمحال و بختیاری همچنین به نظارت بر کشتار دام خارج از شبکه نظارت دامپزشکی در استان اشاره کرد و افزود: در این استان کشتار و فروش گوشت خام خارج از شبکه توزیع دامپزشکی در تفرجگاه ها و مراکز تفریحی و توریستی ممنوع و با افراد خاطی برخورد قانونی می شود.

وی، استقرار گروه های بازرسی و نظارت شبکه دامپزشکی در همه تفرجگاه های پرتردد استان از ابتدای تابستان را یادآور شد و افزود: ماموران به صورت شبانه روز در خدمت مسافران و گردشگران در کنترل گوشت خام مصرفی هستند که امسال افزون بر 40 عامل توزیع گوشت قرمز متخلف در شهرستان بن و اردل اعمال قانون شدند.

چهارمحال و بختیاری بیش از دو میلیون و 500 هزار راس دام سبک و سنگین ، صنعتی ، روستایی و عشایری دارد.

ثبت نظر درباره «خروج مرغ از چهارمحال و بختیاری ممنوع شد»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید