محله سنایی
نمای کلی محله سنایی (sanaee) نمای کلی محله سنایی (sanaee) نام محله : سنایی موقعیت جغرافیایی : مرکز تهران منطقه شهرداری : منطقه 6 شهرداری تهران ، ناحیه 1 بافت : نوساز و قدیمی محدودیت ترافیکی : دارد (طرح ترافیک ) محله های همسایه : ایرانشهر ، بهجت آباد ، ساعی، سهروردی ایستگاه های مترو : ندارد ایستگاه های بی ار تی : ایستگاه هفت تیر قیمت هر متر مربع : 10 تا 18 میلیون تومان ( در سال 98 )

اطلاعات عمومی محله سنایی

بافت محله سنایی بافت محله سنایی بافت محله : محله سنایی غالبا مسکونی است و دارای خیابان های خلوت و پهن است . این محله نسبت به محله های اطراف خلوت تر است و ترافیک سبک تری دارد .اهالی این محله از قدیم ساکن این محله اند و خانه های قدیمی نیز در این محله در کنار آپارتمان های نوساز دیده می شود . تراکم جمعیتی : حدود 8 هزار نفر در این محله زندگی می کنند . قیمت ملک : قیمت ملک در محله سنایی از 8 میلیون تومان شروع شده و به 18 میلیون تومان خاتمه میابد ( در سال 98 ) .

اطلاعات جغرافیایی محله سنایی

خیابان قائم مقام فرهانی خیابان قائم مقام فرهانی همسایه های سنایی : محله سنایی از شمال به محله ساعی و خیابان مطهری راه دارد ، از جنوب به محله ایران شهر و خیابان کریم خان می رسد ، در غرب محله بهجت آباد قرار دارد و شرق این محله سهروردی است . میادین و خیابان های اصلی : خیابان های کریم خان، مطهری، فرهانی و میرزای شیرازی از خیابان های مهم این محله اند.

اماکن مهم محله سنایی

پارک هنرمندان پارک هنرمندان بوستان ها و فضای سبز : پارک هنرمندان و پارک پرواز از پارک های مهم محله سنایی اند . حمل و نقل عمومی : ایستگاه مترو و اتوبوس هفت تیر از موارد حمل و نقل عمومی در محله سنایی هستند . پمپ بنزین ها : پمپ بنزین زرتشت در خیابان ولیعصر نزدیک ترین پمپ بنزین به این محله است. مراکز خرید و تجاری : محله سنایی محله ای بیش تر مسکونی است و مرکز خرید شاخصی در این محله وجود ندارد . خانه هنرمندان خانه هنرمندان سینماخانه هنرمندان دارای چند سالن تاتر هست که همه روزه اجرا های مختلفی در آن بر روی صحنه می رود . نزدیک ترین سینما در این محل سینما گلریز در خیابان اسد آبادی است . اماکن اداری : کارگزاری شماره 9 تامین اجتماعی در خیابان فراهانی ، اداره ثبت احوال واحد شمال ، بنیاد شهید و ایثارگران استان تهران و اداره مرکزی مهاجرت و گذرنامه در این محله قرار دارند . بیمارستان تهران بیمارستان تهران مراکز درمانی : بیمارستان تهران در خیابان سنایی و بیمارستان جم در خیابان جم نیاز اهالی را به مراکز درمانی بر طرف می کنند . مسجد الرحمان مسجد الرحمان مساجد : مسجد الرحمان واقع در خیابان قرنی تنها مسجد محله ایرانشهر است .

تاریخچه و نامگذاری

دلیل اصلی نامگذاری این محله حکیم سنایی شاعر و عارف قرن 6 بوده است . این محله بیشتر ارمنی نشین است و مغازه های قدیمی فروش آلات موسیقی در این محله دیده می شود.

ثبت نظر درباره «محله سنایی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید