محله فردوسی
خیابان فردوسی خیابان فردوسی نام محله : فردوسی موقعیت جغرافیایی : مرکز و جنوب تهران منطقه شهرداری : منطقه 12 شهرداری تهران ، ناحیه 1 بافت : قدیمی و نوساز محدودیت ترافیکی : دارد ( طرح ترافیک ) محله های همسایه : سنگلج ، ایرانشهر ، دروازه شمیران و انقلاب ایستگاه های مترو : ایستگاه میدان فردوسی ، امام خمینی و دروازه دولت ایستگاه های بی ار تی : ایستگاه میدان فردوسی و ایستگاه اتوبوس جمهوری قیمت هر متر مربع : 10 تا 20 میلیون تومان ( در سال 98 )

اطلاعات عمومی محله فردوسی

بافت محله فردوسی بافت محله فردوسی بافت محله : محله فردوسی محله ای تقریبا تجاری محسوب می شود به دلیل وجود مراکز خرید موبایل متعدد ولی بافت مسکونی این محله همچنان اندکی از تاریخی بودن خود را حفظ کرده و در کنار ساختمان های نوساز هر از گاهی خانه های ویلایی قدیمی نیز دیده می شود. تراکم جمعیتی : این محله جمعیتی در حدود 10 هزار نفر را در خود جای داده است . قیمت ملک : قیمت ملک در محله فردوسی از 10 میلیون تومان شروع شده و به 20 میلیون تومان خاتمه میابد ( در سال 98 ) .

اطلاعات جغرافیایی محله فردوسی

همسایه های فردوسی : محله فردوسی در جنوب محله ایرانشهر و خیابان انقلاب قرار دارد ، در غرب انقلاب و خیابان ولیعصر است ، جنوب این محله به سنگلج و خیابان امام خمینی می رسد و در شرق نیز به دروازه شمیران راه دارد. میدان فردوسی میدان فردوسی میادین و خیابان های اصلی : خیابان های انقلاب ، حافظ ، 30 تیر و فردوسی از خیابان های مهم این محله به شمار می آیند ،میدان فردوسی نیز تنها میدان این محله است.

اماکن مهم محله فردوسی

پارک شهر پارک شهر بوستان ها و فضای سبز : پارک شهر تنها پارک موجود در این محله است . ایستگاه بی ار تی فردوسی ایستگاه بی ار تی فردوسی حمل و نقل عمومی : این محله دسترسی آسانی به نقاط دیگر تهران دارد ، ایستگاه بی ار تی فردوسی ، ایستگاه اتوبوس جمهوری و ایستگاه های مترو فردوسی و امام خمینی و دروازه دولت دلیل این دسترسی آسان هستند . پمپ بنزین ها : پمپ بنزینی در خیابان ابوسعید و پمپ بنزین حسن آباد در این محله واقع اند . بازار موبایل ایران بازار موبایل ایران مراکز خرید و تجاری : محله فردوسی به دلیل وجود مراکز خرید بزرگ موبایل و خیابان منوچهری به محله ای تجاری بدل شده است ، چندی از این مراکز خرید عبارت اند از بازار موبایل ایران ، بازار موبایل علاالدین بازار چهارسو و بازار تجارت جهانی فردوسی . سینما : سینما فردوسی واقع در خیابان انقلاب تنها سینما این محله به شمار می رود. اماکن اداری : شعبه 26 بیمه تامین اجتماعی در خیابان 30 تیر و سفارت روسیه در خیابان نوفل و شاتو از اماکن اداری مهم این محله به شمار می آیند. بیمارستان نجمیه بیمارستان نجمیه مراکز درمانی : بیمارستان های نجمیه و سینا از بیمارستان های مهم این محله به شمار می آیند. مساجد : مسجد حضرت ابراهیم و مسجد امین السلطان دو مسجد مهم این محله هستند .

تاریخچه و نامگذاری

میدان فردوسی از میدان های قدیمی تهران به شمار می آید که دارای داستان های فراوانی است ، از تظاهرات های سیاسی تا عشق افسانه ای زن سرخ پوش . محله فردوسی نامش را به دلیل وجود مجسمه فردوسی در میدان به دست آورده است ، مجسمه ای که یک بار معترضین سرش را قطع کردند و باز مرمت شد . در ضلع شمال شرق میدان فردوسی با نقاشی بزرگ و پر جزئیات از یکی از صفحات شاهنامه مواجه می شوید که چند دقیقه ممکن است شمارا از اطرافتان غافل کند . بازار موبایل ایران بازار موبایل ایران تقاطع جمهوری و فردوسی تقاطع جمهوری و فردوسی       شما نیز اگر در این محله زندگی می کنید از دقدقه های خود برایمان بگویید و چه نکات مثبت یا منفی درمورد محله فردوسی وجود دارد .

ثبت نظر درباره «محله فردوسی»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید