پیام عربستان برای برقراری رابطه با ایران

پیام عربستان برای برقراری رابطه با ایران
پیام عربستان برای برقراری رابطه با ایران - Saudi message to establish relations with Iran پیام عربستان برای برقراری رابطه با ایران - Saudi message to establish relations with Iran

به گزارش آسمونی : بنابر گزارش المیادین، نماینده عربستان سعودی که در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد صحبت می کرد، افزود: ما آماده ایم بر اساس اصل حسن همجواری و عدم دخالت در امور داخلی کشورها با ایران رابطه برقرار کنیم.

المعلمی با این حال بار دیگر ادعاهای واهی سران سعودی را تکرار کرد و گفت: رفتار ایران ثبات را در منطقه تهدید می کند.

وی همچنین افزود: ما بر حل بحران یمن در چارچوب گفت وگوهای سیاسی بر اساس طرح کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس و تصمیمات شورای امنیت تاکید می کنیم.

نماینده عربستان سعودی در ادامه گفت: مساله فلسطین مساله نخست کشورهای عربی است و کشورهای عربی به صلح متعهد هستند و اقدام اشغالگران را در تخریب ده ها منزل مسکونی در قدس محکوم می کنیم.

گفتنی است، با وجود اینکه ایران بارها اعلام کرده آماده همکاری و همراهی با کشورهای منطقه است اما عربستان همچنان گام‌های برنداشته و با تکیه بر آمریکا به افزایش تنش‌ها در منطقه کمک می‌کند. طی روزهای اخیر چند بار این سخن که آماده همکاری و رابطه با ایران هستند را تکرار کرده اند اما گام عملی دیده نشده است.

ثبت نظر درباره «پیام عربستان برای برقراری رابطه با ایران»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید