محله امیربهادر
نمای کلی امیربهادر نمای کلی امیربهادر نام محله : امیربهادر موقعیت جغرافیایی : جنوب تهران منطقه شهرداری : منطقه 11 شهرداری تهران ، ناحیه 2 بافت : اکثرا قدیمی و تاریخی محدودیت ترافیکی : دارد ( طرح ترافیک ) محله های همسایه : امیریه ، مختاری ، قلمستان ، سنگلچ ایستگاه های مترو : ایستگاه مهدیه ( خط 3 ) ایستگاه های بی ار تی : ایستگاه چهار راه گمرک ( خط 7 ) قیمت هر متر مربع : 8 تا 15میلیون تومان ( در سال 98 )

اطلاعات عمومی محله امیربهادر

بافت محله امیر بهادر بافت محله امیر بهادر بافت محله : این محله مانند محله های همسایه اش دارای بافتی قدیمی و نو ساز در کنار یکدیگر است و خانه هایی با قدمت بالا 60 سال در این محله به راحتی پیدا می شود . تراکم جمعیتی : تراکم جمعین در این محله در حدود 18 هزار نفر است . قیمت ملک : قیمت ملک در محله امیربهادر از 8 میلیون تومان شروع شده و به 20 میلیون تومان خاتمه میابد ( در سال 98 )

اطلاعات جغرافیایی محله امیربهادر

خیابان وحدت اسلامی - امیر بهادر خیابان وحدت اسلامی - امیر بهادر همسایه های امیربهادر : این محله از شمال به امیریه راه دارد ، در جنوب این محله ، محله ی مختاری قرار دارد ، محله سنگلچ در شرق این محله و محله قلمستان نیز در غرب این محله قرار دارند. میادین و خیابان های اصلی : خیابان مولوی ، ولیعصر و وحدت اسلامی از خیابان های مهم این محله هستند.

اماکن مهم محله امیربهادر

بوستان ها و فضای سبز : مانند بقیه محله های همسایه نزدیک ترین پارک به این محله پارک شهر است. حمل و نقل عمومی : ایستگاه مترو مهدیه و ایستگاه های اتوبوس چهراه گمرک و مدرس از موارد حمل و نقل عمومی در این محله به شمار می آیند. پمپ بنزین ها : نزدیک پمپ بنزین به این محله بالاتر از میدان حر قرار دارد. پاساژ ولیعصر - امیربهادر پاساژ ولیعصر - امیربهادر مراکز خرید و تجاری : بزرگ ترین مرکز خرید این محله پاساژ ولیعصر است و مراکز خرید منیریه نیز به این محله نزدیک هستند و نیاز های مختلف اهالی محل را بر طرف می کنند. سینما : نزدیک ترین سینما به این محله سینما فلسطین و سینما قدس هستند. اماکن اداری : کارگزاری بیمه تامین اجتماعی شعبه 23 در خیابان وحدت اسلامی ، یک دفتر پیشخوان دولت در خیابان فردوسی و اداره آموزش و پرورش منطقه 11 نیز در خیابان معیری از مراکز دولتی مهم این محله هستند. مراکز درمانی : بیمارستان رازی و درمانگاه اصحاب الحسین مراکزی اند که اهالی برای مداوا می توانند به آن ها مراجعه کنند. مسجد الاقصی - امیربهادر مسجد مشیر السلطنه - امیربهادر مساجد : مسجد مشیر السلطنه که پیشینه تاریخی زیادی نیز دارد تنها مسجد این محله است.

تاریخچه و نام گزاری

مهدیه تهران - امیر بهادر مهدیه تهران - امیر بهادر نام محله امیربهادر از حسین پاشا خان ملقب به امیربهادر گرفته شده که از رجال دوره قاجار بوده و خانه اش در این محله قرار داشته. حسین پاشا خان چند دوره وزیر جنگ شاه های قاجار بوده و مردی اهل فرهنگ و علاقه مند به شاهنامه بوده طوری که اکثر شعر های شاهنامه را حفظ بوده و همچنین دستور چاپ شاهنامه ای به نام شاهنامه امیر بهادر را نیز می دهد.     شما نیز اگر در این محله زندگی می کنید از دقدقه های خود برایمان بگویید و چه نکات مثبت یا منفی درمورد محله امیربهادر وجود دارد .

ثبت نظر درباره «محله امیربهادر»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید