محله منیریه
میدان منیریه میدان منیریه ( moniriyeh Square ) نام محله : منیریه موقعیت جغرافیایی : جنوب تهران منطقه شهرداری : منطقه 11 شهرداری تهران ، ناحیه 2 بافت : اکثرا قدیمی و تاریخی محدودیت ترافیکی : دارد ( طرح ترافیک ) محله های همسایه : امیریه ، حر ، انقلاب ، سنگلچ ایستگاه های مترو : دارد ( خط 3 ) ایستگاه های بی ار تی : ایستگاه میدان منیریه ( خط 7 ) قیمت هر متر مربع : 10 تا 20 میلیون تومان ( در سال 98 )

اطلاعات عمومی محله منیریه

بافت محله منیریه بافت محله منیریه بافت محله : محله منیریه یکی از قدیمی ترین مناطق تهران به شمار می آید طوری که اگر شما در کوچه های این محله قدم زده باشید حتما متوجه خانه های ویلایی و قدیمی می شوید. در این محله طی سال های گذشته به دلیل افزایش جمعیت آپارتمان سازی صورت گرفته است و هم اکنون بافت قدیمی و نوساز در این محله در کنار یکدیگر فضای جالبی به خیابان ها و کوچه ها می دهند. تراکم جمعیتی : تراکم جمعین در این محله در حدود 24 هزار نفر است. قیمت ملک : قیمت ملک در محله منیریه از 10 میلیون تومان شروع شده و به 20 میلیون تومان خاتمه میابد ( در سال 98 ).

اطلاعات جغرافیایی محله منیریه

خیابان ولیعصر - منیریه خیابان ولیعصر - منیریه همسایه های منیریه : این محله از شمال به انقلاب راه دارد ، در جنوب این محله ، محله ی امیریه قرار دارد ، محله سنگلچ در شرق این محله و محله حر نیز در غرب این محله قرار دارند. میادین و خیابان های اصلی : خیابان های کارگر ، ولیعصر و وحدت اسلامی از مهم ترین خیابان های این محله و میدان های منیریه و حر نیز در این محله قرار دارند.

اماکن مهم محله منیریه

بوستان ها و فضای سبز : نزدیک ترین پارک موجود به منیریه پارک شهر است که تمام نیاز شهروندان را به فضای سبز بر طرف می کند. حمل و نقل عمومی : دسترسی منیریه به دیگر تقاط شهر بسیار خوب است و دلیلش هم وجود دو ایستگاه بی ار تی و یک ایستگاه مترو است . خط 7 بی ار تی و خط 3 مترو از این محله می گذرد. پمپ بنزین ها : نزدیک ترین پمپ بنزین به این محله بالاتر از میدان حر قرار دارد. پاساژ کاوه منیریه پاساژ کاوه منیریه مراکز خرید و تجاری : یکی از دلایل شهرت محله منیریه وجود فروشگاه ها و مغازه های لباس ورزشی فروشی زیادی است که در این محله قرار دارد وجود برند های ورزشی زیاد در این محله نیز قابل توجه است ، چندی از این فروشگاه ها عبارت اند از : فروشگاه کاوه ، فروشگاه ایران اسپورت و مرکز خرید تابان. سینما : نزدیک ترین سینما به این محله سینما فلسطین و سینما قدس هستند. اماکن اداری : کارگزاری بیمه تامین اجتماعی شعبه 23 در خیابان وحدت اسلامی ، یک دفتر پیشخوان دولت در خیابان فردوسی و اداره آموزش و پرورش منطقه 11 نیز در خیابان معیری از مراکز دولتی مهم این محله هستند. مراکز درمانی : بیمارستان نجات و بیمارستان اخوان از مهم ترین بیمارستان های این محله هستند. مساجد : مسجد فخریه در خیابان ولیعصر و مسجد دارالسلام در خیابان ابوسعید از مهم ترین مساجد این محله به شمار می روند.

تاریخچه و نام گذاری

بافت تاریخی منیریه بافت تاریخی منیریه محله منیریه از محله های اعیان نشین زمان قاجار بوده است و دلیل نام گزاری این محله ساکن بودن منیر السلطنه مادر کامران میرزا از شاهزاده های قاجار بوده است . محله منیریه در گذشته دارای باغات بسیار و آب و هوای خوبی بوده . همانطور که الان نیز پیداست اکثر خانه ها در این محله ویلایی و با حیاتی بزرگ است.     شما نیز اگر در این محله زندگی می کنید از دقدقه های خود برایمان بگویید و چه نکات مثبت یا منفی درمورد محله منیریه وجود دارد .

ثبت نظر درباره «محله منیریه»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید