ظریف : نه دنبال بمب اتم و نه دنبال تغییر رژیم در کشوری هستیم

ظریف : نه دنبال بمب اتم و نه دنبال تغییر رژیم در کشوری هستیم
ظریف : نه دنبال بمب اتم و نه دنبال تغییر رژیم در کشوری هستیم - Not looking at atomic bombs and not regime change in a country ظریف : نه دنبال بمب اتم و نه دنبال تغییر رژیم در کشوری هستیم - Not looking at atomic bombs and not regime change in a country

به گزارش آسمونی: محمدجواد ظریف در چهارمین روز سفر خود به نیویورک در گفت‌وگو با بلومبرگ تأکید کرد: اگر دنبال ساخت سلاح هسته‌ای بودیم، همان موقع که هزینه‌اش را دادیم می‌توانستیم بسازیم اما نه آن زمان و نه اکنون دنبال آن نیستیم چون رهبر معظم ایران یک فتوای مذهبی برای منع آن داده و از طرفی داشتن بمب اتم را امنیت‌آور نمی‌دانیم.

وزیر امور خارجه کشورمان در بخش دیگری از مصاحبه خود با این رسانه آمریکایی تصریح کرد: ما میز مذاکره با آمریکا را ترک نکردیم بلکه آنها ترک کردند و می‌توانند برگردند و می‌دانند چگونه باید برگردند.

وی با بیان این که یک اصل اساسی و بدیهی در حقوق این است که کسی از قانون‌شکنی سود نمی‌برد، در ادامه سخنان خود به اقدام اخیر انگلیس در توقیف نفت‌کش حامل نفت ایران اشاره کرد و گفت: انگلیس هیچ حقی در توقیف کشتی حامل نفت ایران نداشته و این کار آنها یک دزدی دریایی محض است.

ظریف گفت: ما دنبال تغییر رژیم در هیچ کشوری نیستیم و به ما ربطی ندارد کدام حکومت در کدام کشور بر سر کار است بلکه به مردمشان مربوط است.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار کرد: ایرانیان دوست دارند در صلح و آرامش زندگی کنند اما با عزت و شرافت.

ثبت نظر درباره «ظریف : نه دنبال بمب اتم و نه دنبال تغییر رژیم در کشوری هستیم»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید