در تابستان گرم، با به فیکس خنک شوید

در تابستان گرم، با به فیکس خنک شوید

با شروع شدن فصل گرما، روز به روز هوا گرم تر میشود. این روز ها هوا آنقدر گرم شده است که امان همه را بریده. گاها اینقدر هوا گرم می شود که از شدت گرما نمی دانیم به کجا پناه ببریم! حالاباید بیشتر قدر تجهیزات سرمایشی خودمان را بدانیم.

 

 

جالب است بدانید که تنهای دمای هوا نیست که روی آسایش ما تاثیر می گذارد. 2 عامل مهم دیگر علاوه بر دمای هوا باعث تاثیر بر آسایش ما می شوند این دو عامل موارد زیر هستند:

·         مقدار رطوبت

مقدار رطوبت تاثیر بسیار زیادی در حس کردن گرما می گذارد، احتمال زیاد شما هم به شهرهای شمالی و یا جنوبی که به شدت شرجی هستند و رطوبت زیادی دارند سفر کرده اید و یا ساکن آنجا هستید. اگر در دو شهر دمای یکسان داشته باشیم اما یکی از آن شهر ها رطوبت بالاتری داشته باشد حتما آن شهر، گرم تر به نظر می آید.

·         مقدار جریان هوا

مورد بعدی مقدار جریان هوا و یا سرعت هوا است. قطعا برای شما هم پیش آمده است که در تابستان در اتومبیل یا تاکسی نشسته باشید و ماشین شروع به حرکت کند. جریان هوای ایجاد شده در داخل اتومبیل باعث خنک شدن ما می شود این در حالی است که دمای هوا هیچ تفاوتی نکرده و ثابت است و این جریان و سرعت هواست که ما را خنک می کند.

 

علاوه بر این عوامل، عوامل بسیار زیاد دیگری همچون میزان فعالیت، متابولیسم، نوع پوشش، رنگ محیط، فشار هوا و... بر آسایش حرارتی هر شخص تاثیر گذار است.

تجهیزات سرمایشی و گرمایشی و به صورت کلی تاسیسات ساختمان و تهویه مطبوع، از جمله بخش هایی است که تا زمانی که خراب نشوند قدر آن ها را نمی دانیم! اما زمانی که آن ها خراب می شوند تازه ارزش آن ها مشخص می شود و به سرعت در اولویت اول زندگی قرار می گیرند؛ چرا که این تجهیزات جزو بخش های ضروری زندگی می باشند و نبود آن ها تاثیر عمده ای بر کیفیت زندگی ما می گذارد.

از جمله تجیهزات سرمایشی رایج، چیلرها می باشند. چیلر دستگاهی است که به صورت مرکزی معمولا در موتورخانه نصب شده و به صورت مرکزی سرمایش کل ساختمان را تامین کرده و تمامی واحد ها را خنک می کند. این تجهیز به خاطر اینکه معمولا قیمت بالایی دارد، نیازمند تعمیر و نگهداری است. تعمیر چیلر تخصصی است که از عهده هر کسی بر نمی آید و انجام آن نیازمند سال ها تجربه است و اصولا شخصی که قصد دارد این تجهیز گران قیمت و حساس را تعمیر کند، می بایست فرد با تجربه ای باشد، چرا که ممکن است نه تنها نتواند آن را تعمیر کند، بلکه با چند اشتباه کوچک موجب آسیب رسیدن به دستگاه شما و هزینه چندین میلیونی به شما شود.

شرکت به فیکس با سال ها فعالیت در زمینه تعمیرات سیستم های سرمایشی و تعمیر و نگهداری موتورخانه، می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

با ورود به سایت به فیکس و تماس با کارشناسان آن از مشاوره رایگان متخصصان آن ها بهره مند شوید؛ علاوه بر این می توانید مقالات به روز و جالب در در زمینه تهویه مطبوع در این وبسایت بازدید کنید.

ثبت نظر درباره «در تابستان گرم، با به فیکس خنک شوید»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید