چگونه یک لینک را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنیم؟

چگونه یک لینک را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنیم؟
50 درصد صفحه های تجاری در اینستاگرام حداقل یک بار در ماه از استوری اینستاگرام استفاده می کنند. اگر به دنبال بالا بردن ترافیک وبسایت خود هستید، اینستاگرام در این راه به شما کمک کرده است.

چه کسانی  می توانند در استوری اینستاگرام لینک بگذارند؟

همانند بسیاری از ویژگی‌های تجاری در اینستاگرام، لینک‌های موجود در استوری نیز در ابتدا برای حساب‌های کاربری تایید شده (آن دسته از اکانت‌هایی که تیک آبی دارند) فعال شد. با این حال، در ماه مِی سال 2017، اینستاگرام این امکان را وسعت بخشید و در اختیار دیگر حساب‌های کاربری نیز قرار داد. لینک‌های قابل کلیک، هم اکنون برای حساب‌های کاربریِ تجاری (Business Accounts) که حداقل دارای 10 هزار فالوور هستند، در دسترس است.

آموزش اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

افزودن لینک به استوری اینستاگرام خیلی خیلی خیلی ساده است! اگر اکانت اینستاگرامِ تجاری با بیش از 10 هزار فالوور دارید می‌توانید از این امکان استفاده کنید. برای انجام اینکار باید مراحل زیر را طی کنید:

1- استوری اینستاگرام خود را آغاز کنید.

شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن اینستاگرام برای استوری خود عکس و ویدیو بگیرید یا با بالا کشیدن صفحه‌ی استوری از عکس‌هایی که در بیست‌وچهار ساعت گذشته گرفته‌اید، استفاده کنید.پس از آنکه تصویر یا ویدیوی مورد نظر خود را تهیه کردید، در بالا یا دست راست صفحه آیکون لینکی وجود خواهد داشت که باید آن را انتخاب کنید.    

2- لینک را به استوری اینستاگرام اضافه کنید.

پس از فشردن آیکون لینک در بالای صفحه، به صفحه‌ای شبیه به صفحه زیر منتقل خواهید شد. با انجام این کار، پنجره‌ی جدیدی بر روی صفحه‌ی شما باز می‌شود. در این صفحه می‌توانید آدرس صفحه مورد نظر خود را وارد کنید. آدرس کامل لینک مقصد را تایپ کنید و بعد روی گزینه‌ی تائید سبزرنگ (در گوشی‌های اندروید) و یا انجام شد (در iOS) کلیک کنید تا لینک ذخیره شود. زمانی که موفق شدید آدرس اینترنتی موردنظر را به استوری اینستاگرامت‌ان متصل کنید، آیکون زنجیره در بالای استوری‌تان نمایان می‌شود که نشان‌دهنده‌ی این است که استوری حاوی یک لینک است. هر مشخصه‌ی موردنظر دیگری که می‌خواهید مانند نوشته، استیکر و فیلتر را به استوری خود اضافه کنید و آن را همانند دیگر استوری‌ها در صفحه‌ی پروفایل خود بارگذاری کنید. 3-call to action را به لینک استوری اینستاگرام خود اضافه کنید. اگر واقعا می خواهید که مخاطبان روی لینک شما کلیک کنند بایستی به آن ها یادآوری کنید.استفاده از گیف " به بالا بکش" ( swipe up) در جذب مخاطب موثر است. نمونه ای از swipe up ها :
  • swipe up for more!
  • read more here!
  • for more information!
  • find out more!
  • swipe up at any time to join!
  • want more? Swipe up!
  • swipe up for the tutorial
در زیر مثال فوق‌العاده‌ای از صفحه بارک باکس می‌آید که به فالوورهای خود می‌گوید چگونه می‌توانند با بالا کشیدن صفحه‌ی استوری به یک فروشگاه اینترنتی منتقل می‌شوند و مستقیماً به محصول موردنظرشان خواهند رسید:
من به شدت توصیه می‌کنم که روش دستیابی به لینک در استوری‌های خود را به فالوورهای خود آموزش دهید. این دستورالعمل می‌تواند شامل عبارت “برای توضیحات بیشتر صفحه را بالا بکشید” یا “گزینه‌ی بیشتر ببینید را فشار دهید تا وب‌سایت ما را ببینید” باشد.

پیش نمایش لینک در اینستاگرام

دقت کنید که بعد از انجام این کار از قابلیت Preview Link استفاده کنید تا مطمئن شوید که لینک ارسالی درست است یا خیر. این قابلیت پیش نمایشی از لینک را ارائه می کند.

ویرایش لینک در استوری اینستاگرام

بعد از این که شما لینک را در استوری خود قرار دادید، به راحتی می توانید محتویات آن را تغییر دهید و هر گونه ویرایشی که می خواهید انجام دهید. بدین صورت که برای این کار باید به سراغ همان استوری بروید که حاوی لینک است. بعد روی علامت زنجیره سفید کلیک کنید تا یک منو باز شود و شما از میان منو ها Edit را انتخاب کنید. بعد از تغییرات می توانید Done را بزنید تا تغییرات ثبت بشود اما اگر می خواهید لینک را حذف کنید کافی است که روی عبارت Clear Link کلیک کنید. شما در این جا می توانید همه چیز را متوقف کنید و کار لینک گذاری را تمام شده بدانید. اما افراد وقتی صفحه شما را می بینند ممکن است عبارت هایی مثل  “Learn More,” “See More,” “Sign Up,” را مشاهده کنند تا بتوانند متوجه لینک شوند. اما برای این که مطمئن شوید چیزی از دید کاربرانی که استوری تان را می بینند پنهان نیست می توانید با ابزارهای ثانویه یک نشانه ایجاد کنید که بتوانند لینک را مشاهده کنند و از پایین استوری غافل نشوند. بدین صورت می توان لینک ایجاد کرد و کاربر با کمک سوایپ کردن به راحتی لینک مورد نظر را مورد استفاده قرار دهد. نظر خود را در مورد این قابلیت بنویسید و تجربیات خود را برای ما بگویید.

ثبت نظر درباره «چگونه یک لینک را به استوری اینستاگرام خود اضافه کنیم؟»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید