محیط‌ بانان و جنگل‌ بانان برای استفاده از سلاح مجوز گرفتند

محیط‌ بانان و جنگل‌ بانان برای استفاده از سلاح مجوز گرفتند
محیط‌ بانان و جنگل‌ بانان برای استفاده از سلاح مجوز گرفتند - Park rangers got permission to use weapons محیط‌ بانان و جنگل‌ بانان برای استفاده از سلاح مجوز گرفتند - Park rangers got permission to use weapons

به گزارش آسمونی:بررسی لایحه حمایت قضایی و بیمه ای از ماموران یگان حفاظت دستگاه های اجرایی در دستور کار امروز (دوشنبه 3 تیر) نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر قوه مقننه قرار دارد.

وکلای ملت در جریان بررسی لایحه مذکور ماده یک این لایحه را از مجموع 198 نماینده حاضر در جلسه با 154 رأی موافق، 2 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع به تصویب رساندند.

به موجب ماده یک؛ ماموران یگان حفاظت دستگاه های اجرایی از جمله محیط زیست و منابع طبیعی که در چهارچوب دستورالعمل تشکیل یگان های حفاظت در دستگاه های اجرایی تسلیح و ضابط خاص قضایی محسوب می شوند از حیث تکالیف، وظایف و مسئولیت های کیفری و مدنی ناشی از به کارگیری سلاح در انجام وظایف و ماموریت های سازمانی خود مشمول قانون به کار گیری سلاح توسط نیروهای مسلح در موارد ضروری مصوب 18/10/73 می باشند. دستگاه اجرایی مربوطه نیز از حیث تکالیف خود در قبال ماموران مذکور از جمله پرداخت دیه و جبران خسارات در موارد مقرر، مشمول قانون مذکور می باشد.

تبصره- دادسراها و دادگاه های نظامی مکلفند پرونده های موضوع این ماده را خارج از نوبت رسیدگی نمایند.

ثبت نظر درباره «محیط‌ بانان و جنگل‌ بانان برای استفاده از سلاح مجوز گرفتند»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید