بهره برداری از طرح ملی شهرک صنعتی دارویی «برکت»

بهره برداری از طرح ملی شهرک صنعتی دارویی «برکت»
بهره برداری از طرح ملی شهرک صنعتی دارویی «برکت» - Exploiting the national plan of the pharmaceutical industrial city Barkat بهره برداری از طرح ملی شهرک صنعتی دارویی «برکت» - Exploiting the national plan of the pharmaceutical industrial city Barkat

به گزارش آسمونی:محمد مخبر در حاشیه آئین بهره‌برداری و افتتاح از پروژه عظیم و ملی شهرک صنعتی دارویی برکت، بزرگترین شهرک تخصصی دارویی منطقه همراه با رونمایی از 9 قلم دارو در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این شرکت در وسعتی 200 هکتاری با 78 قطعه و 10 بخش طراحی شده است که 400 میلیارد تومان هزینه دربرداشته و امروز از 9 پروژه دارویی در بخش‌های سرطان و واکسن رونمایی می‌شود و این مرکز دارویی طراحی شده است تا دیگر شاهد واردات دارویی به کشور نباشیم.

وی بیان داشت: به رغم اینکه 5 درصد از داروهای کشور وارداتی است، ولی ارزش ریالی آن 30 درصد قیمت داروی کشور است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: یکی از سیاست‌هایی که دنبال می‌کنیم این است که بتوانیم این 5 درصد واردات دارو را نیز پوشش دهیم که دشمن نتواند در این زمینه اقدامی تقابلی را انجام دهد و به دنبال آن هستیم که قیمت تمام‌شده دارو برای بیماران خاص کاهش یابد.

وی گفت: در یک قلم دارو که در دو سال گذشته در کشور تأمین شد، 120 میلیارد تومان پول از جیب مریض‌های سرطانی خارج نشد.

مخبر گفت:‌ این شهرک ایجاد شد تا در حداکثر توان، 5 درصد داروی وارداتی را پوشش دهد و در این شهرک تعداد زیادی شرکت داخلی و خارجی حضور پیدا کردند و امیدواریم ظرف یک و نیم سال آینده 500 میلیون دلار از واردات به کشور در بخش مواد اولیه دارو را جلوگیری کنیم.

مخبر تصریح کرد: تاکنون اقدامات خوبی فراهم شده و از همه افراد در عرصه تولید دارو دعوت می‌شود در این شهرک حضور پیدا کنند و اقدامات لازم در این حوزه را انجام دهند.

وی تأکید کرد: ما به دنبال انتفاع از بخش دارویی نیستیم و به دنبال آن هستیم که واردات دارو را کاهش دهیم و بتوانیم در این بخش تأثیرگذار باشیم.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) گفت: این شهرک دارویی می تواند بخشی از نیازهای منطقه را پوشش دهد و 7 هزار شغل برای متخصصین در بخش دارو ایجاد شده است و به صورت مستقیم و غیرمستقیم 30 هزار شغل را ایجاد خواهد کرد.

ثبت نظر درباره «بهره برداری از طرح ملی شهرک صنعتی دارویی «برکت»»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید