تعطیلات عید فطر در کشورهای اسلامی چند روز است؟

تعطیلات عید فطر در کشورهای اسلامی چند روز است؟

عید فطر یکی از اصلی‌ترین عید مسلمانان در کشورهای مختلف عربی و غیر عربی است که با تعطیلات مراکز دولتی، بانک‌ها و مدارس از 3 تا 12 روز همراه است. آیا می دانید تعطیلات عید فطر در کشورهای اسلامی چند روز است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید.

تعطیلات عید فطر در کشورهای اسلامی چند روز است؟

آسمونی : شهریور سال 90، با تصویب «لایحه افزایش تعطیلی عید سعید فطر» در مجلس شورای اسلامی، تعطیلات این عید اسلامی در ایران در نهایت پس از بحث و جدل‌های فراوان به 2 روز افزایش پیدا کرد. اکنون علاوه بر روز عید یک روز پس از آن نیز در ایران تعطیل است.

در کشورهای مختلف عربی - اسلامی از جمله، عربستان، کویت، امارات و سوریه تعطیلات رسمی بین 3 تا 12 روز است و مردم این کشورها پس از 30 روز روزه داری به جشن و پایکوبی و دیدار از دوستان و اقوام می پردازند.

در کشورهای اسلامی غیر عربی از جمله، پاکستان، مالزی، ترکیه و افغانستان نیز مردم شاهد چندین روز تعطیلی به مناسبت فرارسیدن این عید اسلامی هستند.

گفتنی است در استان خوزستان که بیش از 35 درصد از جمعیت آن را اعراب ایرانی تشکیل می‌دهند پیش از تصویب طرح تعطیلی 2 روزه به مناسبت عید فطر در کل کشور، به دستور استانداری تعطیلات این عید 2 روز بود.

کشورهای عربستان، مصر، یمن، ترکیه، ایتالیا و فرانسه، امارات متحده عربی، اردن و عراق (اهل تسنن)، امروز دوشنبه را اولین روز از ماه شوال سال 1435 و اولین روز از روزهای عید فطر اعلام کردند.

تعطیلات عید فطر در کشورهای اسلامی چند روز است؟ تعطیلات عید فطر در کشورهای اسلامی چند روز است؟

ثبت نظر درباره «تعطیلات عید فطر در کشورهای اسلامی چند روز است؟»

پرسش ها و دیدگاهتان را درمورد این مطلب بنویسید